South Region BMX, site logo.
Home
South Region 'Getting Started in BMX Racing' Booklet
South BMX Regional Dates 2018
South BMX Race Regulations 2018
South Region Rider Rankings 2018
Race day Online
South BMX Race News and Schedule 2018
RSR - Regional School of Racing
Contact Us
South Points Table
South BMX Constitution
South Region Clubs
Guestbook

South Region Rider Rankings 2018

SOUTH REGION BMX - 2018 REGION SERIES

www.bmxsouth.co.uk

Event Administrator: Martin Baxter & Andy Pope

BMX EVENT MANAGER, Report Created 02/Apr/2018 17:29:40

Series Summary, All Riders

 

*** SCORING SYSTEM NOW REFLECTS THAT USED AT NATIONAL LEVEL EVENTS***

 

Mixed 6 and Under 20 Riders 20 Qualified
RANKNAMEGROUPTOTAL 
After 2 of 9 Rounds
RESULT POINTS
BEST OFRACE1
R1
2
R2
3
R3
4
R4
5
R5
6
R6
7
R7
8
R8
9
R9
1 Joshua SYLVESTER
Charge Bikes
Bournemouth BMX Club S 191.5 191.5 99.5 92.0 - - - - - - -
2 Jason SCHOFIELD T.N.T. S 171.0 171.0 85.0 86.0 - - - - - - -
3 Colby WILLIAMS
Carzoopa
Knightwood BMX Club S 148.5 148.5 69.0 79.5 - - - - - - -
4 Rocco DAVIS
T.N.T.
Haro 365 BMX Racing 138.0 138.0 91.0 47.0 - - - - - - -
5 Dominic THOMAS Peckham Challengers BMX Club S 128.0 128.0 63.5 64.5 - - - - - - -
6 Zane WILLIAMS
Carzoopa
Knightwood BMX Club S 125.0 125.0 75.0 50.0 - - - - - - -
7 Sullivan COLLIS
Andover BMX Club
ROGUE STATE 120.5 120.5 78.5 42.0 - - - - - - -
8 Dakota TUCKER Exeter Eagles BMX Racing Club SW 108.5 108.5 41.5 67.0 - - - - - - -
9 Charlie WILLCOCKS
Knightwood BMX Club
Team Mind 100.0 100.0 - 100.0 - - - - - - -
10 Amelie EATON
DT Racing
Bath BMX SW 72.5 72.5 - 72.5 - - - - - - -
11 Alex BOUGHTON
Barking& Dagenham BMXClub(BADBMX)
Greenwich BMX S 63.5 63.5 36.5 27.0 - - - - - - -
12 Harley REID Gosport BMX Club S 59.0 59.0 59.0 - - - - - - - -
13 Lucas TEWOLDE Peckham Challengers BMX Club S 58.0 58.0 - 58.0 - - - - - - -
14 Poppy BISHOP
Redhill Raiders
Merton Saints BMX Club S 56.0 56.0 33.0 23.0 - - - - - - -
15 Ella LAMB
Poole CSC
Gosport BMX Club S 49.5 49.5 27.5 22.0 - - - - - - -
16 Bodhi MARKLEY Knightwood BMX Club S 45.5 45.5 45.5 - - - - - - - -
17 Ricky MCQUEEN Hayes Hawks BMX Club S 35.5 35.5 - 35.5 - - - - - - -
18 Millie GRANGER Gosport BMX Club S 30.0 30.0 - 30.0 - - - - - - -
19 Thomas ALLEN Greenwich BMX ? 23.5 23.5 23.5 - - - - - - - -
20 Esme WARD Andover BMX Club S 20.0 20.0 - 20.0 - - - - - - -

* = not yet qualified, # = can't qualify. Must enter 1 of rounds 1-9 to qualify.
Best Of is Best 5 results from rounds 1-9

 

Male 7 27 Riders 27 Qualified
RANKNAMEGROUPTOTAL 
After 2 of 9 Rounds
RESULT POINTS
BEST OFRACE1
R1
2
R2
3
R3
4
R4
5
R5
6
R6
7
R7
8
R8
9
R9
1 Pepe LOPEZ Manchester BMX Club N 199.0 199.0 99.0 100.0 - - - - - - -
2 Chrystiano GOODMAN Peckham Challengers BMX Club S 166.0 166.0 90.5 75.5 - - - - - - -
3 Eli LAMB
Gosport NRT
Gosport BMX Club S 156.0 156.0 75.0 81.0 - - - - - - -
4 Ronnie RICHARDS
Gosport NRT
Gosport BMX Club S 145.5 145.5 60.5 85.0 - - - - - - -
5 Elvis LAWRENCE Runnymede Rockets S 135.5 135.5 68.0 67.5 - - - - - - -
6 Herbie BONNER Andover BMX Club S 115.0 115.0 64.5 50.5 - - - - - - -
7 Jesse RADEMEYER
Hayes Hawks BMX Club
Runnymede Rockets S 110.5 110.5 49.5 61.0 - - - - - - -
8 Elliot DICKESON Bournemouth BMX Club S 107.5 107.5 44.5 63.0 - - - - - - -
9 Robin MATERN ALONSO Peckham Challengers BMX Club S 91.0 91.0 - 91.0 - - - - - - -
10 Austin TROWBRIDGE
Gosport BMX Club
DC Cycles 85.5 85.5 85.5 - - - - - - - -
11 Hendrix HOLLINGDALE-TONG Gosport BMX Club S 81.5 81.5 81.5 - - - - - - - -
12 George HAINES
VC Londres
Merton Saints BMX Club S 65.5 65.5 39.5 26.0 - - - - - - -
13 Huey LILLINGTON Gosport BMX Club S 49.5 49.5 30.0 19.5 - - - - - - -
14 Aj MOORE Peckham Challengers BMX Club S 42.0 42.0 - 42.0 - - - - - - -
15 Ronnie MORRIS Runnymede Rockets S 40.0 40.0 24.0 16.0 - - - - - - -
16 Isaiah MAIS Peckham Challengers BMX Club S 39.0 39.0 - 39.0 - - - - - - -
17 William MORRIS Broomfield Bikers BMX Club 36.0 36.0 36.0 - - - - - - - -
18 Zac SIMPSON-JACOBS Peckham Challengers BMX Club S 35.0 35.0 25.0 10.0 - - - - - - -
19 Seth PERCIVAL Andover BMX Club S 34.5 34.5 - 34.5 - - - - - - -
20 Gabriel TOWNSEND Bournemouth BMX Club S 32.0 32.0 - 32.0 - - - - - - -
21 Sebastian BRIDGE Andover BMX Club S 24.5 24.5 - 24.5 - - - - - - -
22 Mason LEIGHFIELD Hayes Hawks BMX Club S 23.5 23.5 - 23.5 - - - - - - -
23 Charlie LONG Braintree BMX Racing Club E 22.5 22.5 22.5 - - - - - - - -
24 Newton HINDLEY Andover BMX Club S 14.0 14.0 - 14.0 - - - - - - -
25 Thomas WESTMORE No Club 12.5 12.5 - 12.5 - - - - - - -
26 Isaac BARNES Gosport BMX Club S 11.0 11.0 - 11.0 - - - - - - -
27 Thomas FLETCHER Runnymede Rockets S 1.5 1.5 1.5 - - - - - - - -

* = not yet qualified, # = can't qualify. Must enter 1 of rounds 1-9 to qualify.
Best Of is Best 5 results from rounds 1-9

 

Male 8 23 Riders 23 Qualified
RANKNAMEGROUPTOTAL 
After 2 of 9 Rounds
RESULT POINTS
BEST OFRACE1
R1
2
R2
3
R3
4
R4
5
R5
6
R6
7
R7
8
R8
9
R9
1 Benjamin LARKINS
Gosport NRT
Gosport BMX Club S 191.0 191.0 91.5 99.5 - - - - - - -
2 Tate KITSON Hayes Hawks BMX Club S 172.5 172.5 81.0 91.5 - - - - - - -
3 Freddie GATTESCO Runnymede Rockets S 162.0 162.0 100.0 62.0 - - - - - - -
4 Nataniel TONSKI Peckham Challengers BMX Club S 155.0 155.0 70.0 85.0 - - - - - - -
5 Oscar DAVIS
T.N.T.
Haro 365 BMX Racing 125.5 125.5 57.0 68.5 - - - - - - -
6 Ollie ORR
T.N.T.
Bexhill Burners/Jump Club S 125.0 125.0 62.5 62.5 - - - - - - -
7 Trey-Wayne SAUNDERS Peckham Challengers BMX Club S 107.0 107.0 32.5 74.5 - - - - - - -
8 Charlie HARRIS Hayes Hawks BMX Club S 104.0 104.0 76.5 27.5 - - - - - - -
9 Assheton GREEN Peckham Challengers BMX Club S 85.5 85.5 85.5 - - - - - - - -
10 Jay HOLT-DAVIES Bournemouth BMX Club S 80.5 80.5 - 80.5 - - - - - - -
11 Ollie JOHNSON
Charge Bikes
Bournemouth BMX Club S 69.5 69.5 25.0 44.5 - - - - - - -
12 Ted SPENCER Peckham Challengers BMX Club S 64.5 64.5 26.0 38.5 - - - - - - -
13 Oliver WOOD Bexhill Burners/Jump Club S 59.5 59.5 24.5 35.0 - - - - - - -
=14 Lenz HARING Peckham Challengers BMX Club S 47.5 47.5 47.5 - - - - - - - -
=14 Stirling HARRIS
Andover BMX Club
Andover BMX Club S 47.5 47.5 - 47.5 - - - - - - -
16 Sunny REID Gosport BMX Club S 43.5 43.5 43.5 - - - - - - - -
17 Dexter DUNCAN Brixton BMX Club S 40.0 40.0 40.0 - - - - - - - -
18 George READ Andover BMX Club S 39.5 39.5 20.0 19.5 - - - - - - -
19 Riley BINNIE Runnymede Rockets S 33.0 33.0 33.0 - - - - - - - -
20 Lucy GARDNER Knightwood BMX Club S 31.0 31.0 - 31.0 - - - - - - -
21 Nuno ROCHA Runnymede Rockets S 25.5 25.5 - 25.5 - - - - - - -
22 Joshua ROBINSON Gosport BMX Club S 23.0 23.0 - 23.0 - - - - - - -
23 Toby STURGESS Andover BMX Club S 16.5 16.5 - 16.5 - - - - - - -

* = not yet qualified, # = can't qualify. Must enter 1 of rounds 1-9 to qualify.
Best Of is Best 5 results from rounds 1-9

 

Male 9 35 Riders 35 Qualified
RANKNAMEGROUPTOTAL 
After 2 of 9 Rounds
RESULT POINTS
BEST OFRACE1
R1
2
R2
3
R3
4
R4
5
R5
6
R6
7
R7
8
R8
9
R9
1 Felix LOPEZ Manchester BMX Club N 192.0 192.0 92.0 100.0 - - - - - - -
2 Fynn PHILLIPS
Charge Bikes
Bournemouth BMX Club S 190.5 190.5 99.0 91.5 - - - - - - -
3 Harrison SCHOFIELD
Race Day Video
T.N.T. S 173.0 173.0 87.0 86.0 - - - - - - -
4 Ben MOSLEY
Gosport NRT
Gosport BMX Club S 153.5 153.5 79.0 74.5 - - - - - - -
5 Ben LONGLEY
FTB BMX
T.N.T. S 139.0 139.0 74.0 65.0 - - - - - - -
6 Oliver MARSTON Gosport BMX Club S 119.0 119.0 70.5 48.5 - - - - - - -
7 Charlie LUDWELL
THRILL FACTORY UK
Bath BMX SW 108.5 108.5 49.0 59.5 - - - - - - -
8 Finlay COLLIS
Andover BMX Club
ROGUE STATE 90.5 90.5 46.5 44.0 - - - - - - -
9 Luke WILLCOCKS
Knightwood BMX Club
Team Mind 80.5 80.5 - 80.5 - - - - - - -
10 Zachary TIER Bexhill Burners/Jump Club S 76.5 76.5 37.5 39.0 - - - - - - -
11 Dexter COBBING Hackney BMX Club S 70.5 70.5 - 70.5 - - - - - - -
12 Cody COKER Hayes Hawks BMX Club S 66.5 66.5 39.5 27.0 - - - - - - -
13 Charlie KEET
Indy Racing
Knightwood BMX Club S 64.5 64.5 64.5 - - - - - - - -
14 Daniel STEPHENS Bournemouth BMX Club S 60.0 60.0 60.0 - - - - - - - -
15 Davin-Orian NGATCHOU Peckham Challengers BMX Club S 52.5 52.5 26.5 26.0 - - - - - - -
16 Aaron HIGGINS Peckham Challengers BMX Club S 41.0 41.0 25.0 16.0 - - - - - - -
17 Dara BUSBRIDGE
T.N.T.
Club Cyclopark S 38.5 38.5 - 38.5 - - - - - - -
18 Cameron MACGREGOR Knightwood BMX Club S 36.5 36.5 26.5 10.0 - - - - - - -
19 Noah DAVIES Gosport BMX Club S 34.5 34.5 21.5 13.0 - - - - - - -
20 Motiejus SLIZYS Hackney BMX Club S 33.5 33.5 15.0 18.5 - - - - - - -
21 Barnaby TUCKER Bournemouth BMX Club S 31.5 31.5 31.5 - - - - - - - -
22 Jay GALLOWAY Merton Saints BMX Club S 31.0 31.0 - 31.0 - - - - - - -
23 Samson TOWNSEND Bournemouth BMX Club S 27.5 27.5 - 27.5 - - - - - - -
24 Joe NUNN Runnymede Rockets S 23.5 23.5 12.5 11.0 - - - - - - -
=25 Jake HAYWARD Broomfield Bikers BMX Club 21.5 21.5 9.5 12.0 - - - - - - -
=25 Freddie DUDMAN
SK Racing
Gosport BMX Club S 21.5 21.5 - 21.5 - - - - - - -
27 Benjamin MORRIS Broomfield Bikers BMX Club 18.5 18.5 18.5 - - - - - - - -
28 Bradley DAVISON Runnymede Rockets S 16.5 16.5 16.5 - - - - - - - -
29 Jack BOYD Andover BMX Club S 15.0 15.0 - 15.0 - - - - - - -
30 Alexander THOMAS No Club 13.5 13.5 13.5 - - - - - - - -
31 Eyman AHMAD Ealing BMX Club 10.5 10.5 10.5 - - - - - - - -
32 Stan VINCENT No Club 8.5 8.5 8.5 - - - - - - - -
33 Conrad BRIDGE Andover BMX Club S 7.5 7.5 - 7.5 - - - - - - -
34 Jenson PICKERING Club Cyclopark S 7.0 7.0 - 7.0 - - - - - - -
35 Sydney DUNSTAN
Bath BMX
Andover BMX Club S 6.0 6.0 - 6.0 - - - - - - -

* = not yet qualified, # = can't qualify. Must enter 1 of rounds 1-9 to qualify.
Best Of is Best 5 results from rounds 1-9

 

Male 10 32 Riders 32 Qualified
RANKNAMEGROUPTOTAL 
After 2 of 9 Rounds
RESULT POINTS
BEST OFRACE1
R1
2
R2
3
R3
4
R4
5
R5
6
R6
7
R7
8
R8
9
R9
1 Oliver KENDALL
T.N.T.
Ice Bikes UK Factory Team 192.0 192.0 92.0 100.0 - - - - - - -
2 Elsa RENDALL TODD
Race Day Video
Club Cyclopark S 180.5 180.5 99.5 81.0 - - - - - - -
3 Reuben LIVINGSTONE Andover BMX Club S 156.0 156.0 64.0 92.0 - - - - - - -
4 Charlie GRANGER
Decade Europe FTB
Gosport BMX Club S 154.0 154.0 79.0 75.0 - - - - - - -
5 Jack DAVEY
T.N.T.
T.N.T. S 146.5 146.5 61.5 85.0 - - - - - - -
6 Harrison DAVIS
T.N.T.
Haro 365 BMX Racing 123.0 123.0 76.0 47.0 - - - - - - -
7 Raio STEPANOVS Bournemouth BMX Club S 114.5 114.5 44.0 70.5 - - - - - - -
8 Thomas MILLAR Hackney BMX Club S 113.0 113.0 48.5 64.5 - - - - - - -
9 James TROWBRIDGE
Gosport BMX Club
DC Cycles 84.5 84.5 84.5 - - - - - - - -
10 Zach KENNARD
Carzoopa
Knightwood BMX Club S 83.0 83.0 67.0 16.0 - - - - - - -
11 Kai BLANE
Indy Racing
Knightwood BMX Club S 83.0 83.0 24.5 58.5 - - - - - - -
12 Stephen WOOLLEY Hayes Hawks BMX Club S 76.0 76.0 27.5 48.5 - - - - - - -
13 Kayn-Cruz PETIX Peckham Challengers BMX Club S 65.0 65.0 29.0 36.0 - - - - - - -
14 Jay-Teale SIMPSON-DAVIES Peckham Challengers BMX Club S 55.0 55.0 16.5 38.5 - - - - - - -
15 Elijah BANTON Peckham Challengers BMX Club S 53.5 53.5 38.5 15.0 - - - - - - -
16 Sam ORR
T.N.T.
Bexhill Burners/Jump Club S 44.0 44.0 20.0 24.0 - - - - - - -
=17 Harry KEET
Indy Racing
Knightwood BMX Club S 36.5 36.5 36.5 - - - - - - - -
=17 Freddie BONNER Andover BMX Club S 36.5 36.5 11.0 25.5 - - - - - - -
19 Monty ZNAK Peckham Challengers BMX Club S 32.5 32.5 - 32.5 - - - - - - -
20 Ollie WILLCOCKS
Knightwood BMX Club
Team Mind 29.0 29.0 - 29.0 - - - - - - -
21 Samuel FLETCHER Runnymede Rockets S 28.5 28.5 7.0 21.5 - - - - - - -
=22 Kieran GRINHAM Hayes Hawks BMX Club S 23.0 23.0 13.0 10.0 - - - - - - -
=22 Zac TWITCHEN Bournemouth BMX Club S 23.0 23.0 12.0 11.0 - - - - - - -
24 Isaac SPENCER Peckham Challengers BMX Club S 22.5 22.5 22.5 - - - - - - - -
25 William FRIEND T.N.T. S 21.0 21.0 9.0 12.0 - - - - - - -
26 Rudi DOWNS Hackney BMX Club S 18.5 18.5 - 18.5 - - - - - - -
27 Riley HOLT-DAVIES Bournemouth BMX Club S 13.0 13.0 - 13.0 - - - - - - -
=28 Dylan BARLOW Runnymede Rockets S 8.0 8.0 8.0 - - - - - - - -
=28 Edward MACK Club Cyclopark S 8.0 8.0 - 8.0 - - - - - - -
30 Oliver WHICKER Hayes Hawks BMX Club S 7.5 7.5 - 7.5 - - - - - - -
31 Alexander THOMAS Peckham Challengers BMX Club S 6.5 6.5 - 6.5 - - - - - - -
32 Matthew ROBINSON Gosport BMX Club S 5.5 5.5 - 5.5 - - - - - - -

* = not yet qualified, # = can't qualify. Must enter 1 of rounds 1-9 to qualify.
Best Of is Best 5 results from rounds 1-9

 

Male 11 45 Riders 45 Qualified
RANKNAMEGROUPTOTAL 
After 2 of 9 Rounds
RESULT POINTS
BEST OFRACE1
R1
2
R2
3
R3
4
R4
5
R5
6
R6
7
R7
8
R8
9
R9
1 Ike DULY Bexhill Burners/Jump Club S 189.5 189.5 89.5 100.0 - - - - - - -
2 Chay YOUNG Hayes Hawks BMX Club S 163.0 163.0 81.0 82.0 - - - - - - -
3 Oskar ALVAREZ
Peckham Challengers BMX Club
GT Factory BMX UK 149.0 149.0 58.5 90.5 - - - - - - -
4 Lewis FLETCHER
T.N.T.
Haro 365 BMX Racing 143.5 143.5 73.5 70.0 - - - - - - -
5 Danny Jake MONFORTE Peckham Challengers BMX Club S 130.0 130.0 65.5 64.5 - - - - - - -
6 Reuben SMITH T.N.T. S 126.0 126.0 50.5 75.5 - - - - - - -
7 Dexter GAMBE Peckham Challengers BMX Club S 108.0 108.0 22.5 85.5 - - - - - - -
8 Xander MAVOLWANE WRIGHT
THRILL FACTORY UK
Peckham Challengers BMX Club S 99.5 99.5 99.5 - - - - - - - -
9 Logan SMITH Andover BMX Club S 88.5 88.5 41.0 47.5 - - - - - - -
10 Lucy HUTT
Supercross Factory UK
Hayes Hawks BMX Club S 86.0 86.0 86.0 - - - - - - - -
11 Ewan MUNDAY
THRILL FACTORY UK
T.N.T. S 72.0 72.0 72.0 - - - - - - - -
12 Dylan BARNES
Gosport BMX Club
Decade Europe FTB 60.5 60.5 - 60.5 - - - - - - -
13 Zion POULTER
Storm
Bournemouth BMX Club S 57.0 57.0 15.5 41.5 - - - - - - -
14 Jake SCHOFIELD T.N.T. S 55.0 55.0 38.5 16.5 - - - - - - -
=15 Ollie OBRIEN Club Cyclopark S 49.5 49.5 26.5 23.0 - - - - - - -
=15 Jake WARFIELD Hayes Hawks BMX Club S 49.5 49.5 - 49.5 - - - - - - -
17 Leon BICKELMANN Brixton BMX Club S 44.5 44.5 44.5 - - - - - - - -
18 Theodore PETERKIN Peckham Challengers BMX Club S 44.0 44.0 24.0 20.0 - - - - - - -
19 Joshua SIMPSON-JACOBS Peckham Challengers BMX Club S 41.0 41.0 32.5 8.5 - - - - - - -
20 James JOHANSEN Gosport BMX Club S 36.5 36.5 13.5 23.0 - - - - - - -
21 Harry KIRBY
Twisted Concepts BMX
Runnymede Rockets S 35.5 35.5 12.0 23.5 - - - - - - -
22 Lamin AKERELE Peckham Challengers BMX Club S 34.5 34.5 19.0 15.5 - - - - - - -
23 Jay DREW Redditch Premiers BMX Club M 34.0 34.0 - 34.0 - - - - - - -
24 Lukah MCKENZIE Brixton BMX Club S 32.0 32.0 - 32.0 - - - - - - -
25 Harrison COLLIS
Andover BMX Club
ROGUE STATE 29.5 29.5 28.5 1.0 - - - - - - -
26 Finlay STARK Andover BMX Club S 28.5 28.5 - 28.5 - - - - - - -
27 Luke BURNSIDE
Carzoopa
Knightwood BMX Club S 25.5 25.5 9.0 16.5 - - - - - - -
28 Dylan TATTERSALL Gosport BMX Club S 22.5 22.5 8.0 14.5 - - - - - - -
29 Milo CULLEN-WHEELER
Hackney BMX Club
Braintree BMX Racing Club E 21.0 21.0 21.0 - - - - - - - -
30 Louis TAY EDWARDS Hackney BMX Club S 17.0 17.0 17.0 - - - - - - - -
31 Max DUDMAN
SK Racing
Gosport BMX Club S 14.5 14.5 - 14.5 - - - - - - -
=32 Thomas BAKER
T.N.T.
Greenwich BMX S 14.0 14.0 7.0 7.0 - - - - - - -
=32 Johnny JACKSON Hayes Hawks BMX Club S 14.0 14.0 6.5 7.5 - - - - - - -
=32 Joe MCCANN
THRILL FACTORY UK
T.N.T. S 14.0 14.0 10.0 4.0 - - - - - - -
35 Lucas MCGIBBON Andover BMX Club S 12.0 12.0 3.0 9.0 - - - - - - -
36 Sydney BATTAM Bexhill Burners/Jump Club S 11.5 11.5 5.5 6.0 - - - - - - -
37 Joe SMITH Bexhill Burners/Jump Club S 11.0 11.0 11.0 - - - - - - - -
=38 George COLWELL Andover BMX Club S 10.5 10.5 - 10.5 - - - - - - -
=38 Josh WOODHOUSE Andover BMX Club S 10.5 10.5 - 10.5 - - - - - - -
40 Sam PERRY-OGDEN
BMX United
Gosport BMX Club S 7.0 7.0 7.0 - - - - - - - -
41 Kieran WOOD Bexhill Burners/Jump Club S 6.5 6.5 3.0 3.5 - - - - - - -
42 Theo DUNSTAN
Bath BMX
Andover BMX Club S 5.5 5.5 - 5.5 - - - - - - -
=43 Flynn SANDERS Hayes Hawks BMX Club S 4.5 4.5 4.5 - - - - - - - -
=43 Tommi BILES Bournemouth BMX Club S 4.5 4.5 - 4.5 - - - - - - -
45 Jack MOLONEY Andover BMX Club S 3.0 3.0 - 3.0 - - - - - - -

* = not yet qualified, # = can't qualify. Must enter 1 of rounds 1-9 to qualify.
Best Of is Best 5 results from rounds 1-9

 

Male 12 27 Riders 27 Qualified
RANKNAMEGROUPTOTAL 
After 2 of 9 Rounds
RESULT POINTS
BEST OFRACE1
R1
2
R2
3
R3
4
R4
5
R5
6
R6
7
R7
8
R8
9
R9
1 Charlie ROY
MK EVOLUTION
Milton Keynes BMX Racing Club E 188.0 188.0 97.0 91.0 - - - - - - -
2 Max DAVIS
T.N.T.
Greenwich BMX S 177.0 177.0 91.0 86.0 - - - - - - -
3 Leo CURPANEN
Merton Saints BMX Club
Ice Bikes UK Factory Team 160.5 160.5 61.5 99.0 - - - - - - -
4 Jude GREEN T.N.T. S 149.0 149.0 67.0 82.0 - - - - - - -
5 Kei KEMP Runnymede Rockets S 135.5 135.5 73.5 62.0 - - - - - - -
6 Oscar SIMPSON
Decade Europe FTB
Gosport BMX Club S 114.5 114.5 42.0 72.5 - - - - - - -
7 Harry MCCANN
T.N.T.
THRILL FACTORY UK 102.5 102.5 79.0 23.5 - - - - - - -
8 Sam TALENT Knightwood BMX Club S 98.0 98.0 39.0 59.0 - - - - - - -
9 Skye MAVOLWANE WRIGHT
THRILL FACTORY UK
Peckham Challengers BMX Club S 83.0 83.0 83.0 - - - - - - - -
10 Jake ADCOCK Gosport BMX Club S 73.5 73.5 27.0 46.5 - - - - - - -
11 Alex TAYLOR Brixton BMX Club S 73.0 73.0 48.0 25.0 - - - - - - -
12 Bailey MILLER
FTB BMX
Merton Saints BMX Club S 71.0 71.0 71.0 - - - - - - - -
13 Freddie CADMAN-CARPENTER Royston Rockets BMX Racing Club E 68.5 68.5 - 68.5 - - - - - - -
14 Rossi OBRIEN
ICE Bikes UK Factory Team
T.N.T. S 51.5 51.5 6.0 45.5 - - - - - - -
15 Max ALLFREY Brixton BMX Club S 50.0 50.0 20.0 30.0 - - - - - - -
=16 Joshua DU PREEZ
Bournemouth BMX Club
Team Mind 46.0 46.0 35.0 11.0 - - - - - - -
=16 Luke HAYWARD Broomfield Bikers BMX Club 46.0 46.0 29.5 16.5 - - - - - - -
18 Alistair GARDNER Knightwood BMX Club S 41.0 41.0 - 41.0 - - - - - - -
19 Sasha DE SOYZA Hackney BMX Club S 33.5 33.5 - 33.5 - - - - - - -
20 Flynn AYLMER-CLARKE Gosport BMX Club S 31.5 31.5 12.0 19.5 - - - - - - -
21 Callum DALEY Hayes Hawks BMX Club S 28.5 28.5 16.5 12.0 - - - - - - -
22 Oscar MASSIEU-COWLARD Bournemouth BMX Club S 26.5 26.5 - 26.5 - - - - - - -
23 Ed HARRISON Tiverton BMX Club SW 25.0 25.0 11.0 14.0 - - - - - - -
24 Archie ANDREWS Braintree BMX Racing Club E 24.0 24.0 24.0 - - - - - - - -
25 Luke ANDERSON
Carzoopa
Knightwood BMX Club S 22.0 22.0 14.0 8.0 - - - - - - -
26 Niall MOSS
Gosport NRT
Gosport BMX Club S 21.5 21.5 8.5 13.0 - - - - - - -
27 Ted HEBDEN T.N.T. S 13.0 13.0 13.0 - - - - - - - -

* = not yet qualified, # = can't qualify. Must enter 1 of rounds 1-9 to qualify.
Best Of is Best 5 results from rounds 1-9

 

Male 13 35 Riders 35 Qualified
RANKNAMEGROUPTOTAL 
After 2 of 9 Rounds
RESULT POINTS
BEST OFRACE1
R1
2
R2
3
R3
4
R4
5
R5
6
R6
7
R7
8
R8
9
R9
1 Finley JACKSON
Storm
Merton Saints BMX Club S 189.0 189.0 98.0 91.0 - - - - - - -
2 Robert HEAD Hayes Hawks BMX Club S 169.5 169.5 83.5 86.0 - - - - - - -
3 Rocco DOVE
Gosport NRT
Gosport BMX Club S 158.0 158.0 61.0 97.0 - - - - - - -
4 Joseph HARRIS
BMX United
Braintree BMX Racing Club E 149.0 149.0 78.0 71.0 - - - - - - -
5 Billy BROWN
StayStrong / Clark & Kent
Bournemouth BMX Club S 140.5 140.5 66.5 74.0 - - - - - - -
6 Niall KENNARD
Carzoopa
Knightwood BMX Club S 117.5 117.5 76.5 41.0 - - - - - - -
7 Nico SATCHELL
Merton Saints BMX Club
Runnymede Rockets S 88.0 88.0 88.0 - - - - - - - -
8 Samantha BAIRD
Carzoopa
Knightwood BMX Club S 84.5 84.5 35.5 49.0 - - - - - - -
9 Daniel HOWELLS
DC Cycles
Knightwood BMX Club S 81.0 81.0 - 81.0 - - - - - - -
10 Kolby ELLIS
Bideford BMX
ROGUE STATE 70.0 70.0 70.0 - - - - - - - -
11 Lorenz PATTEN
Peckham Challengers BMX Club
ROGUE STATE 64.0 64.0 - 64.0 - - - - - - -
12 Rohan BARNES
Decade Europe FTB
Gosport BMX Club S 60.0 60.0 - 60.0 - - - - - - -
13 Sid HATTON
SK Racing
Gosport BMX Club S 59.5 59.5 43.5 16.0 - - - - - - -
14 Natthasiri KONGGUTONG
Storm
Hackney BMX Club S 56.5 56.5 23.5 33.0 - - - - - - -
15 Luke TERRY
T.N.T.
T.N.T. S 48.5 48.5 48.5 - - - - - - - -
16 Juan Pablo RIVEROS BERMÚDEZ Ealing BMX Club 45.0 45.0 - 45.0 - - - - - - -
17 Dylan MERRICK Hayes Hawks BMX Club S 41.5 41.5 41.5 - - - - - - - -
18 Chris GAYLE Peckham Challengers BMX Club S 38.0 38.0 20.0 18.0 - - - - - - -
19 Christopher DAVIS
Bath BMX
Bristol BMX Club SW 37.0 37.0 - 37.0 - - - - - - -
20 Sam LEWIS Runnymede Rockets S 29.5 29.5 29.5 - - - - - - - -
21 Ewan MARSHALL
Carzoopa
Knightwood BMX Club S 28.5 28.5 16.5 12.0 - - - - - - -
=22 Martin-Yohan NGATCHOU Peckham Challengers BMX Club S 27.5 27.5 14.5 13.0 - - - - - - -
=22 Jacob DUNCAN
Bristol BMX Club
DT Racing 27.5 27.5 - 27.5 - - - - - - -
24 Connor GILLHAM
Hersden Harriers BMX Racing Club
Hersden Harriers BMX Racing Club S 27.0 27.0 - 27.0 - - - - - - -
25 Lucy MUNDAY
THRILL FACTORY UK
T.N.T. S 26.5 26.5 26.5 - - - - - - - -
26 Kana BUSBRIDGE
T.N.T.
Club Cyclopark S 25.5 25.5 - 25.5 - - - - - - -
=27 Sam CLARK Bournemouth BMX Club S 21.0 21.0 10.0 11.0 - - - - - - -
=27 Finley LYNCH
Bath BMX
DT Racing 21.0 21.0 - 21.0 - - - - - - -
29 Owen COOPER Gosport BMX Club S 20.5 20.5 5.5 15.0 - - - - - - -
30 Zack JESSUP Hayes Hawks BMX Club S 18.5 18.5 11.0 7.5 - - - - - - -
31 Dylan DRUMMOND Peckham Challengers BMX Club S 13.5 13.5 13.5 - - - - - - - -
32 Daniel PICKERING Club Cyclopark S 9.5 9.5 - 9.5 - - - - - - -
33 Tyler DAVY Hayes Hawks BMX Club S 8.0 8.0 - 8.0 - - - - - - -
34 Jude BROOKS
DT Racing
Bristol BMX Club SW 6.5 6.5 - 6.5 - - - - - - -
35 Sebastian ABERG Andover BMX Club S 5.5 5.5 - 5.5 - - - - - - -

* = not yet qualified, # = can't qualify. Must enter 1 of rounds 1-9 to qualify.
Best Of is Best 5 results from rounds 1-9

 

Male 14 27 Riders 26 Qualified
RANKNAMEGROUPTOTAL 
After 2 of 9 Rounds
RESULT POINTS
BEST OFRACE1
R1
2
R2
3
R3
4
R4
5
R5
6
R6
7
R7
8
R8
9
R9
1 Kaydon JAMES Peckham Challengers BMX Club S 199.5 199.5 99.5 100.0 - - - - - - -
2 Ben DAVEY
T.N.T.
Haro 365 BMX Racing 180.5 180.5 100.0 80.5 - - - - - - -
3 Oliver NISCO Runnymede Rockets S 172.0 172.0 81.0 91.0 - - - - - - -
4 Kamil SULEYMAN
Storm
Hackney BMX Club S 172.0 172.0 85.5 86.5 - - - - - - -
5 Oakley HASSELL Bournemouth BMX Club S 143.5 143.5 68.5 75.0 - - - - - - -
6 Reuben TALENT Knightwood BMX Club S 126.0 126.0 60.0 66.0 - - - - - - -
7 Charlie BLACK
Decade Europe FTB
Gosport BMX Club S 111.5 111.5 64.0 47.5 - - - - - - -
8 Shaun TOBIN Hayes Hawks BMX Club S 108.0 108.0 48.0 60.0 - - - - - - -
9 Marley HOLLINGDALE-TONG Gosport BMX Club S 76.5 76.5 76.5 - - - - - - - -
10 Oscar GALE Peckham Challengers BMX Club S 69.5 69.5 - 69.5 - - - - - - -
11 Jez ROLFE Knightwood BMX Club S 68.5 68.5 30.0 38.5 - - - - - - -
12 Callum BRISTOW Peckham Challengers BMX Club S 59.5 59.5 25.0 34.5 - - - - - - -
13 Aslan URUL Hammersmith BMX Club 57.5 57.5 13.5 44.0 - - - - - - -
14 Joseph LITTLE Braintree BMX Racing Club E 43.0 43.0 43.0 - - - - - - - -
15 Rossi FRETWELL Gosport BMX Club S 42.5 42.5 15.5 27.0 - - - - - - -
16 Christian HILL Runnymede Rockets S 42.0 42.0 19.0 23.0 - - - - - - -
17 Louis HORWOOD Runnymede Rockets S 40.0 40.0 23.5 16.5 - - - - - - -
18 Lewis GREEN Peckham Challengers BMX Club S 39.5 39.5 39.5 - - - - - - - -
19 George FLORY
Hayes Hawks BMX Club
Pure Bicycles 35.5 35.5 35.5 - - - - - - - -
20 Jeremy OREGAN
Carzoopa
Knightwood BMX Club S 32.0 32.0 12.0 20.0 - - - - - - -
21 Tomas ORJUELA CORTES Merton Saints BMX Club S 31.0 31.0 - 31.0 - - - - - - -
22 Daniel HARRIS No Club 25.0 25.0 11.0 14.0 - - - - - - -
23 Casey MARKLEY
Knightwood BMX Club
Ultimate BMX 24.0 24.0 24.0 - - - - - - - -
24 Daniel TAYLOR
Andover BMX Club
Andover BMX Club S 22.0 22.0 10.0 12.0 - - - - - - -
25 Thomas GARDNER Knightwood BMX Club S 21.0 21.0 - 21.0 - - - - - - -
26 Alfie WHITE Peckham Challengers BMX Club S 1.0 1.0 - 1.0 - - - - - - -
-* Lewis GREEN Peckham Challengers BMX Club S 0 0 0 - - - - - - - -

* = not yet qualified, # = can't qualify. Must enter 1 of rounds 1-9 to qualify.
Best Of is Best 5 results from rounds 1-9

 

Male 15 17 Riders 17 Qualified
RANKNAMEGROUPTOTAL 
After 2 of 9 Rounds
RESULT POINTS
BEST OFRACE1
R1
2
R2
3
R3
4
R4
5
R5
6
R6
7
R7
8
R8
9
R9
1 Jos MARNHAM
Race Day Video
Hersden Harriers BMX Racing Club S 183.5 183.5 91.5 92.0 - - - - - - -
2 Tahir (Tai) SULEYMAN
Race Day Video
Hackney BMX Club S 172.5 172.5 86.5 86.0 - - - - - - -
3 Dan PEARCE Hayes Hawks BMX Club S 164.0 164.0 64.0 100.0 - - - - - - -
4 Dexter RAZZELL
Merton Saints BMX Club
Merton Saints BMX Club S 150.0 150.0 74.5 75.5 - - - - - - -
5 Daniel ALVAREZ
Peckham Challengers BMX Club
GT Factory BMX UK 149.5 149.5 68.5 81.0 - - - - - - -
6 Theo POPE Bournemouth BMX Club S 142.5 142.5 78.0 64.5 - - - - - - -
7 Tyler CARTER Peckham Challengers BMX Club S 115.0 115.0 58.0 57.0 - - - - - - -
8 Cameron CARTER
Bournemouth BMX Club
Team Mind 111.0 111.0 43.0 68.0 - - - - - - -
9 Harvey SHORT
Gosport BMX Club
Ultimate BMX 100.0 100.0 100.0 - - - - - - - -
10 Luca MANSI Bournemouth BMX Club S 90.0 90.0 46.5 43.5 - - - - - - -
11 Ben WILCOX Hayes Hawks BMX Club S 86.0 86.0 40.0 46.0 - - - - - - -
12 Jacob DAVIS
T.N.T.
Greenwich BMX S 63.5 63.5 25.5 38.0 - - - - - - -
13 Thomas TAYLOR-KEENE Runnymede Rockets S 56.0 56.0 34.0 22.0 - - - - - - -
14 Jack WIGGINS
Hersden Harriers BMX Racing Club
Peckham Challengers BMX Club S 55.5 55.5 22.5 33.0 - - - - - - -
15 Kai SEN
Greenwich BMX Club
Greenwich BMX S 50.5 50.5 20.5 30.0 - - - - - - -
16 Kian SMITH Hayes Hawks BMX Club S 30.5 30.5 30.5 0 - - - - - - -
17 Marcel HARRISON Andover BMX Club S 25.0 25.0 - 25.0 - - - - - - -

* = not yet qualified, # = can't qualify. Must enter 1 of rounds 1-9 to qualify.
Best Of is Best 5 results from rounds 1-9

 

Male 16 4 Riders 4 Qualified
RANKNAMEGROUPTOTAL 
After 2 of 9 Rounds
RESULT POINTS
BEST OFRACE1
R1
2
R2
3
R3
4
R4
5
R5
6
R6
7
R7
8
R8
9
R9
1 Harlie COLLINS Runnymede Rockets S 194.5 194.5 97.0 97.5 - - - - - - -
2 Scott DELL
Race Incorporated
Hayes Hawks BMX Club S 167.0 167.0 84.0 83.0 - - - - - - -
3 Ty BLACK Andover BMX Club S 89.0 89.0 - 89.0 - - - - - - -
4 Sam DORMER T.N.T. S 87.0 87.0 87.0 0 - - - - - - -

* = not yet qualified, # = can't qualify. Must enter 1 of rounds 1-9 to qualify.
Best Of is Best 5 results from rounds 1-9

 

Male 17-29 50 Riders 50 Qualified
RANKNAMEGROUPTOTAL 
After 2 of 9 Rounds
RESULT POINTS
BEST OFRACE1
R1
2
R2
3
R3
4
R4
5
R5
6
R6
7
R7
8
R8
9
R9
1 Billy LUCKHURST
CRY
Runnymede Rockets S 173.5 173.5 97.0 76.5 - - - - - - -
2 Finlay MEAD
StayStrong / Clark & Kent
Andover BMX Club S 161.5 161.5 81.5 80.0 - - - - - - -
3 Lee ROBINSON
T.N.T.
T.N.T. S 116.0 116.0 45.0 71.0 - - - - - - -
4 Dean REEVES
GT Factory BMX UK
Peckham Challengers BMX Club S 114.5 114.5 90.5 24.0 - - - - - - -
5 Grant HILL
Doncaster BMX Racing(DBMX Racing)
Doncaster Bmx Racing(DBMX Racing) M 100.0 100.0 - 100.0 - - - - - - -
6 Ben WALTER Merton Saints BMX Club S 97.5 97.5 40.5 57.0 - - - - - - -
7 Evan WATSON
Gosport BMX Club
Indy Racing 90.5 90.5 48.0 42.5 - - - - - - -
8 Dieren MACAULEY-PERRY
100+ Edwardes GT Bicycles
Peckham Challengers BMX Club S 90.0 90.0 - 90.0 - - - - - - -
9 Zoltan BUDAY
Profile Racing Factory World Team
Hayes Hawks BMX Club S 90.0 90.0 27.5 62.5 - - - - - - -
10 Brynley SAVAGE
Bournemouth BMX Club
Indy Racing 87.0 87.0 87.0 - - - - - - - -
11 Ashley BINNER
Gosport BMX Club
DC Cycles 86.5 86.5 - 86.5 - - - - - - -
12 Will SMITH
Pure Bicycles
Runnymede Rockets S 75.5 75.5 75.5 - - - - - - - -
13 Logan DICKSON Hayes Hawks BMX Club S 75.0 75.0 37.5 37.5 - - - - - - -
14 Luke MCNAB
Hayes Hawks BMX Club
Hayes Hawks BMX Club S 69.5 69.5 61.5 8.0 - - - - - - -
15 Nicholas OATEN
THRILL FACTORY UK
T.N.T. S 69.0 69.0 69.0 - - - - - - - -
16 Keavon SHARPE Peckham Challengers BMX Club S 64.0 64.0 64.0 - - - - - - - -
17 Ross DELL
Race Incorporated
Hayes Hawks BMX Club S 55.0 55.0 14.5 40.5 - - - - - - -
18 Fergus NEAVE Gosport BMX Club S 51.0 51.0 - 51.0 - - - - - - -
19 William BARTUP
Peckham Challengers BMX Club
T.N.T. S 37.5 37.5 27.5 10.0 - - - - - - -
20 Hayden HILL Runnymede Rockets S 37.0 37.0 23.5 13.5 - - - - - - -
21 Connor HEDGES
FTB BMX
Gosport BMX Club S 36.5 36.5 9.5 27.0 - - - - - - -
22 Matthew HUTT
Supercross Factory UK
Hayes Hawks BMX Club S 35.0 35.0 35.0 - - - - - - - -
23 Meeshaq MALONE
Hackney BMX Club
Hackney BMX Club S 34.0 34.0 19.0 15.0 - - - - - - -
=24 Jason DALEY
Ice Bikes UK
Hayes Hawks BMX Club S 31.0 31.0 21.5 9.5 - - - - - - -
=24 Connor DANIEL
Decade Europe FTB
Gosport BMX Club S 31.0 31.0 18.5 12.5 - - - - - - -
=26 Callum DAVIS Peckham Challengers BMX Club S 30.0 30.0 - 30.0 - - - - - - -
=26 Morgan WHITELEY Andover BMX Club S 30.0 30.0 - 30.0 - - - - - - -
28 Joseph CARTER Peckham Challengers BMX Club S 25.5 25.5 12.5 13.0 - - - - - - -
=29 Craig MUFUNDISI Merton Saints BMX Club S 23.5 23.5 9.0 14.5 - - - - - - -
=29 Nathan KONGGUTONG
Twisted Concepts BMX
Hackney BMX Club S 23.5 23.5 3.0 20.5 - - - - - - -
31 Callum PITTAS
Psykopath Industries
Bristol BMX Club SW 20.5 20.5 - 20.5 - - - - - - -
32 Nathan ROGERS Knightwood BMX Club S 19.0 19.0 12.0 7.0 - - - - - - -
33 Adam BUDAY Hayes Hawks BMX Club S 18.0 18.0 8.0 10.0 - - - - - - -
34 Gary OBRIEN
ICE Bikes UK Factory Team
T.N.T. S 17.0 17.0 - 17.0 - - - - - - -
35 Joshuah WERNER
Peckham Challengers BMX Club
Ice Bikes UK Factory Team 16.5 16.5 16.5 - - - - - - - -
36 Oliver WATERS Broomfield Bikers BMX Club 15.5 15.5 6.0 9.5 - - - - - - -
37 Lewis GILES
Gosport BMX Club
DC Cycles 13.0 13.0 13.0 - - - - - - - -
38 Jamie BAIRD
Carzoopa
Knightwood BMX Club S 12.0 12.0 8.5 3.5 - - - - - - -
39 Joshua GAYLE Peckham Challengers BMX Club S 10.0 10.0 6.5 3.5 - - - - - - -
40 Jacob EDWARDS
Burnham BMX Club
DT Racing 8.5 8.5 - 8.5 - - - - - - -
41 Alex BULL Knightwood BMX Club S 7.5 7.5 3.5 4.0 - - - - - - -
42 Scott WATERHOUSE
StayStrong / Clark & Kent
Runnymede Rockets S 6.5 6.5 6.5 - - - - - - - -
43 Richard PENNEY Bexhill Burners/Jump Club S 5.5 5.5 5.5 - - - - - - - -
44 Reece SPELLING Gosport BMX Club S 5.0 5.0 - 5.0 - - - - - - -
45 Harrison LE MARECHAL Knightwood BMX Club S 4.5 4.5 2.0 2.5 - - - - - - -
46 Nathaniel MARTIN Brixton BMX Club S 3.5 3.5 3.5 - - - - - - - -
47 Daniel BEVAN Exeter Eagles BMX Racing Club SW 3.0 3.0 - 3.0 - - - - - - -
48 Ronald MZYECE JR Brixton BMX Club S 2.5 2.5 2.5 - - - - - - - -
=49 Jack MOWAT
Greenwich BMX
T.N.T. S 2.0 2.0 2.0 - - - - - - - -
=49 Jonathan JENNER Brixton BMX Club S 2.0 2.0 2.0 - - - - - - - -

* = not yet qualified, # = can't qualify. Must enter 1 of rounds 1-9 to qualify.
Best Of is Best 5 results from rounds 1-9

 

Master Men 11 Riders 11 Qualified
RANKNAMEGROUPTOTAL 
After 2 of 9 Rounds
RESULT POINTS
BEST OFRACE1
R1
2
R2
3
R3
4
R4
5
R5
6
R6
7
R7
8
R8
9
R9
1 Andres Felipe GIRALDO FLOREZ
Storm
Brixton BMX Club S 189.0 189.0 98.5 90.5 - - - - - - -
2 Jeffrey ROJAS Brixton BMX Club S 185.5 185.5 86.0 99.5 - - - - - - -
3 Adrian WOODCOCK Runnymede Rockets S 173.0 173.0 91.0 82.0 - - - - - - -
4 Danny TAYLOR
DC CYCLES
Bristol BMX Club SW 139.0 139.0 74.0 65.0 - - - - - - -
5 Glen BROWN
Carzoopa
Knightwood BMX Club S 131.0 131.0 70.5 60.5 - - - - - - -
6 Rob JUANPERA Runnymede Rockets S 114.5 114.5 63.5 51.0 - - - - - - -
7 Jose AGUILAR Peckham Challengers BMX Club S 78.0 78.0 78.0 - - - - - - - -
8 Mario BERNO
Brixton BMX Club
Knightwood BMX Club S 77.0 77.0 - 77.0 - - - - - - -
9 Matthew EATON
DT Racing
Bath BMX SW 71.0 71.0 - 71.0 - - - - - - -
10 Adrian MARTIN Brixton BMX Club S 58.0 58.0 58.0 - - - - - - - -
11 Martin BARNARD Knightwood BMX Club S 45.0 45.0 45.0 - - - - - - - -

* = not yet qualified, # = can't qualify. Must enter 1 of rounds 1-9 to qualify.
Best Of is Best 5 results from rounds 1-9

 

Veteran Men 19 Riders 19 Qualified
RANKNAMEGROUPTOTAL 
After 2 of 9 Rounds
RESULT POINTS
BEST OFRACE1
R1
2
R2
3
R3
4
R4
5
R5
6
R6
7
R7
8
R8
9
R9
1 Ryan DAVIS
T.N.T.
Haro 365 BMX Racing 184.0 184.0 99.0 85.0 - - - - - - -
2 Chris CARTER
Race Day Video
Runnymede Rockets S 182.5 182.5 91.0 91.5 - - - - - - -
3 Christian KIFT
Charge
Bournemouth BMX Club S 159.5 159.5 61.0 98.5 - - - - - - -
4 Mark DOVE
Gosport NRT
Gosport BMX Club S 157.0 157.0 79.5 77.5 - - - - - - -
5 Tony PHILLIPS-PITMAN
RaceDay Video
Bournemouth BMX Club S 149.0 149.0 84.5 64.5 - - - - - - -
6 Bernard SCHAALE
Bournemouth BMX Club
GT Factory BMX UK 127.5 127.5 68.0 59.5 - - - - - - -
7 Miles KIRBY
Hayes Hawks BMX Club
Twisted Concepts 116.5 116.5 42.0 74.5 - - - - - - -
8 Jason KING Runnymede Rockets S 101.0 101.0 33.5 67.5 - - - - - - -
9 Kevin DAY
SK Racing
Gosport BMX Club S 83.0 83.0 38.5 44.5 - - - - - - -
10 Assheton GREEN Peckham Challengers BMX Club S 72.0 72.0 72.0 - - - - - - - -
11 Neil STEWART
Hayes Hawks BMX Club
Pure Bicycles 63.0 63.0 63.0 - - - - - - - -
12 Kevin RANSCOMBE No Club 50.0 50.0 23.0 27.0 - - - - - - -
13 Paul TERRY
Club Cyclopark
T.N.T. S 43.5 43.5 43.5 - - - - - - - -
14 Glyn FRIEND T.N.T. S 42.5 42.5 - 42.5 - - - - - - -
15 Mark LOWE Bexhill Burners/Jump Club S 37.0 37.0 - 37.0 - - - - - - -
16 Pedro RIVEROS ABAUNZA Ealing BMX Club 32.5 32.5 - 32.5 - - - - - - -
17 Michael BAGGS Team Mind 28.5 28.5 28.5 - - - - - - - -
18 Mark FLETCHER Runnymede Rockets S 26.0 26.0 - 26.0 - - - - - - -
19 Ian DONOVAN Runnymede Rockets S 20.5 20.5 20.5 - - - - - - - -

* = not yet qualified, # = can't qualify. Must enter 1 of rounds 1-9 to qualify.
Best Of is Best 5 results from rounds 1-9

 

Female 7-8 2 Riders 2 Qualified
RANKNAMEGROUPTOTAL 
After 2 of 9 Rounds
RESULT POINTS
BEST OFRACE1
R1
2
R2
3
R3
4
R4
5
R5
6
R6
7
R7
8
R8
9
R9
1 Emelia HARVARD-TAYLOR
Bournemouth BMX Club
SK Racing 193.5 193.5 97.0 96.5 - - - - - - -
2 Katie MILLAR Hackney BMX Club S 173.0 173.0 86.0 87.0 - - - - - - -

* = not yet qualified, # = can't qualify. Must enter 1 of rounds 1-9 to qualify.
Best Of is Best 5 results from rounds 1-9

 

Female 9-10 8 Riders 8 Qualified
RANKNAMEGROUPTOTAL 
After 2 of 9 Rounds
RESULT POINTS
BEST OFRACE1
R1
2
R2
3
R3
4
R4
5
R5
6
R6
7
R7
8
R8
9
R9
1 Lacey BAIRD
Carzoopa
Knightwood BMX Club S 183.0 183.0 99.5 83.5 - - - - - - -
2 Imogen COCKERELL Merton Saints BMX Club S 165.0 165.0 90.5 74.5 - - - - - - -
3 Megan ROY Milton Keynes BMX Racing Club E 147.0 147.0 83.0 64.0 - - - - - - -
4 Emily TEETON Hayes Hawks BMX Club S 100.0 100.0 - 100.0 - - - - - - -
5 Zara HARRIS
Andover BMX Club
Andover BMX Club S 91.0 91.0 - 91.0 - - - - - - -
6 Anya MATERN ALONSO Peckham Challengers BMX Club S 80.5 80.5 - 80.5 - - - - - - -
7 Jasmine AHMAD Ealing BMX Club 74.5 74.5 74.5 - - - - - - - -
8 Hannah TEETON Hayes Hawks BMX Club S 68.0 68.0 - 68.0 - - - - - - -

* = not yet qualified, # = can't qualify. Must enter 1 of rounds 1-9 to qualify.
Best Of is Best 5 results from rounds 1-9

 

Female 11-12 11 Riders 11 Qualified
RANKNAMEGROUPTOTAL 
After 2 of 9 Rounds
RESULT POINTS
BEST OFRACE1
R1
2
R2
3
R3
4
R4
5
R5
6
R6
7
R7
8
R8
9
R9
1 Eboni LENNON
GT Factory BMX UK
Peckham Challengers BMX Club S 189.5 189.5 90.5 99.0 - - - - - - -
2 Shani HARRIS-SHERWOOD
100+ Edwardes GT Bicycles
Peckham Challengers BMX Club S 162.0 162.0 100.0 62.0 - - - - - - -
3 Stephanie WEBB Hayes Hawks BMX Club S 156.5 156.5 83.0 73.5 - - - - - - -
4 Lucy SIMPSON
Decade Europe FTB
Gosport BMX Club S 155.5 155.5 76.5 79.0 - - - - - - -
5 Annabel TOWNSEND Andover BMX Club S 133.0 133.0 65.0 68.0 - - - - - - -
6 Alice TAYLOR
Bristol Cycling Development Squad
Andover BMX Club S 114.5 114.5 52.0 62.5 - - - - - - -
7 Lexy LOVELL Gosport BMX Club S 104.5 104.5 58.5 46.0 - - - - - - -
8 Shannon TOBIN Hayes Hawks BMX Club S 91.5 91.5 - 91.5 - - - - - - -
9 Theia GAYNOR
Hackney BMX Club
Haro 365 BMX Racing 85.5 85.5 - 85.5 - - - - - - -
10 Scarlett MILLER Bournemouth BMX Club S 71.5 71.5 71.5 - - - - - - - -
11 Evie MOLONEY Andover BMX Club S 42.0 42.0 - 42.0 - - - - - - -

* = not yet qualified, # = can't qualify. Must enter 1 of rounds 1-9 to qualify.
Best Of is Best 5 results from rounds 1-9

 

Female 13-14 12 Riders 12 Qualified
RANKNAMEGROUPTOTAL 
After 2 of 9 Rounds
RESULT POINTS
BEST OFRACE1
R1
2
R2
3
R3
4
R4
5
R5
6
R6
7
R7
8
R8
9
R9
1 Lara WONG Hayes Hawks BMX Club S 200.0 200.0 100.0 100.0 - - - - - - -
2 Layla JOHNSON
Team Mind
Bournemouth BMX Club S 175.0 175.0 91.0 84.0 - - - - - - -
3 Agnes HARRISON Tiverton BMX Club SW 172.5 172.5 80.5 92.0 - - - - - - -
4 Hannah HEDGES
FTB BMX
Gosport BMX Club S 161.0 161.0 86.0 75.0 - - - - - - -
5 Molly HARBERT
SK Racing
Gosport BMX Club S 139.5 139.5 73.5 66.0 - - - - - - -
6 Holly TAYLOR-KEENE Runnymede Rockets S 119.0 119.0 63.5 55.5 - - - - - - -
7 Daisy BATTAM Bexhill Burners/Jump Club S 108.5 108.5 46.5 62.0 - - - - - - -
8 Bethany SMITH Ealing BMX Club 103.0 103.0 69.0 34.0 - - - - - - -
9 Skye WEBB Hayes Hawks BMX Club S 96.5 96.5 57.0 39.5 - - - - - - -
10 Phoebe GAYNOR
Hackney BMX Club
Haro 365 BMX Racing 80.0 80.0 - 80.0 - - - - - - -
11 Hollie BOUGHTON Greenwich BMX S 79.5 79.5 42.0 37.5 - - - - - - -
12 Stephanie MACK Club Cyclopark S 44.5 44.5 - 44.5 - - - - - - -

* = not yet qualified, # = can't qualify. Must enter 1 of rounds 1-9 to qualify.
Best Of is Best 5 results from rounds 1-9

 

Female 15-16 6 Riders 6 Qualified
RANKNAMEGROUPTOTAL 
After 2 of 9 Rounds
RESULT POINTS
BEST OFRACE1
R1
2
R2
3
R3
4
R4
5
R5
6
R6
7
R7
8
R8
9
R9
1 Heather YOUNG Andover BMX Club S 98.5 98.5 98.5 - - - - - - - -
2 Charlotte DAVIS
DT Racing
Bristol BMX Club SW 97.5 97.5 - 97.5 - - - - - - -
3 Aimee BANCROFT Knightwood BMX Club S 88.5 88.5 88.5 - - - - - - - -
4 Jasmine TRIEBNER Runnymede Rockets S 83.5 83.5 - 83.5 - - - - - - -
5 Jaz TRIEBNER Runnymede Rockets S 78.5 78.5 78.5 - - - - - - - -
6 Izzy POPE
Haro 365 Racing
Bournemouth BMX Club S 1.0 1.0 - 1.0 - - - - - - -

* = not yet qualified, # = can't qualify. Must enter 1 of rounds 1-9 to qualify.
Best Of is Best 5 results from rounds 1-9

 

17-29 Female Cruiser 2 Riders 2 Qualified
RANKNAMEGROUPTOTAL 
After 2 of 9 Rounds
RESULT POINTS
BEST OFRACE1
R1
2
R2
3
R3
4
R4
5
R5
6
R6
7
R7
8
R8
9
R9
1 Natalie EDWARDS Broomfield Bikers BMX Club 191.5 191.5 98.5 93.0 - - - - - - -
2 Bethany FLETCHER
Gosport NRT
Gosport BMX Club S 170.5 170.5 88.0 82.5 - - - - - - -

* = not yet qualified, # = can't qualify. Must enter 1 of rounds 1-9 to qualify.
Best Of is Best 5 results from rounds 1-9

 

30+ Female Cruiser 2 Riders 2 Qualified
RANKNAMEGROUPTOTAL 
After 2 of 9 Rounds
RESULT POINTS
BEST OFRACE1
R1
2
R2
3
R3
4
R4
5
R5
6
R6
7
R7
8
R8
9
R9
1 Michelle EATON
ICE Bikes UK Factory Team
Gosport BMX Club S 100.0 100.0 100.0 - - - - - - - -
2 Anita WONG Hayes Hawks BMX Club S 88.5 88.5 88.5 - - - - - - - -

* = not yet qualified, # = can't qualify. Must enter 1 of rounds 1-9 to qualify.
Best Of is Best 5 results from rounds 1-9

 

Cruiser 9-12 12 Riders 12 Qualified
RANKNAMEGROUPTOTAL 
After 2 of 9 Rounds
RESULT POINTS
BEST OFRACE1
R1
2
R2
3
R3
4
R4
5
R5
6
R6
7
R7
8
R8
9
R9
1 Oscar SIMPSON
Decade Europe FTB
Gosport BMX Club S 194.0 194.0 98.0 96.0 - - - - - - -
2 William LUDWELL
THRILL FACTORY UK
Bath BMX SW 178.0 178.0 89.0 89.0 - - - - - - -
3 Zion POULTER
Storm
Bournemouth BMX Club S 166.0 166.0 82.0 84.0 - - - - - - -
4 Lewis FLETCHER
Haro 365
T.N.T. S 158.5 158.5 78.5 80.0 - - - - - - -
5 Ashton COOMBS
Bournemouth BMX Club
ROGUE STATE 146.0 146.0 72.0 74.0 - - - - - - -
6 Alfie NORRIS
BMX United
Gosport BMX Club S 127.5 127.5 65.5 62.0 - - - - - - -
7 Elsa RENDALL TODD
Race Day Video
Club Cyclopark S 111.0 111.0 54.5 56.5 - - - - - - -
8 Sam PERRY-OGDEN
BMX United
Gosport BMX Club S 84.0 84.0 39.5 44.5 - - - - - - -
9 Matthew LOVELL Gosport BMX Club S 77.5 77.5 37.0 40.5 - - - - - - -
10 Harry MCCANN
THRILL FACTORY UK
T.N.T. S 67.0 67.0 - 67.0 - - - - - - -
11 Harry KEET
Indy Racing
Knightwood BMX Club S 60.0 60.0 60.0 - - - - - - - -
12 Ted HEBDEN T.N.T. S 45.5 45.5 45.5 - - - - - - - -

* = not yet qualified, # = can't qualify. Must enter 1 of rounds 1-9 to qualify.
Best Of is Best 5 results from rounds 1-9

 

Cruiser 13-14 4 Riders 4 Qualified
RANKNAMEGROUPTOTAL 
After 2 of 9 Rounds
RESULT POINTS
BEST OFRACE1
R1
2
R2
3
R3
4
R4
5
R5
6
R6
7
R7
8
R8
9
R9
1 Zach RENDALL TODD
Race Day Video
Club Cyclopark S 200.0 200.0 100.0 100.0 - - - - - - -
2 Joseph HARRIS
BMX United
Braintree BMX Racing Club E 183.0 183.0 91.5 91.5 - - - - - - -
3 Luke TERRY
T.N.T.
T.N.T. S 86.0 86.0 86.0 - - - - - - - -
4 Stephanie MACK Club Cyclopark S 79.0 79.0 - 79.0 - - - - - - -

* = not yet qualified, # = can't qualify. Must enter 1 of rounds 1-9 to qualify.
Best Of is Best 5 results from rounds 1-9

 

Cruiser 15-16 10 Riders 10 Qualified
RANKNAMEGROUPTOTAL 
After 2 of 9 Rounds
RESULT POINTS
BEST OFRACE1
R1
2
R2
3
R3
4
R4
5
R5
6
R6
7
R7
8
R8
9
R9
1 Theo POPE Bournemouth BMX Club S 153.5 153.5 55.0 98.5 - - - - - - -
2 Luca MANSI Bournemouth BMX Club S 151.5 151.5 69.5 82.0 - - - - - - -
3 Tom WHITTAKER Bournemouth BMX Club S 149.5 149.5 71.5 78.0 - - - - - - -
4 Jack WIGGINS
Hersden Harriers BMX Racing Club
Peckham Challengers BMX Club S 145.0 145.0 75.5 69.5 - - - - - - -
5 Oliver WEBB Hayes Hawks BMX Club S 122.5 122.5 59.0 63.5 - - - - - - -
6 Max SPIERS
Decade Europe FTB
Gosport BMX Club S 97.5 97.5 97.5 - - - - - - - -
=7 Cameron CARTER
Bournemouth BMX Club
Team Mind 89.5 89.5 89.5 - - - - - - - -
=7 Connor HEDGES
FTB BMX
Gosport BMX Club S 89.5 89.5 - 89.5 - - - - - - -
9 Tom SCHWIMMBECK
Brixton BMX Club
Merton Saints BMX Club S 81.5 81.5 81.5 - - - - - - - -
10 Joel BROOKS
THRILL FACTORY UK
Andover BMX Club S 60.0 60.0 - 60.0 - - - - - - -

* = not yet qualified, # = can't qualify. Must enter 1 of rounds 1-9 to qualify.
Best Of is Best 5 results from rounds 1-9

 

Cruiser 17-29 8 Riders 8 Qualified
RANKNAMEGROUPTOTAL 
After 2 of 9 Rounds
RESULT POINTS
BEST OFRACE1
R1
2
R2
3
R3
4
R4
5
R5
6
R6
7
R7
8
R8
9
R9
1 Max HENDERSON-GOODFELLOW
BMX United
Merton Saints BMX Club S 181.0 181.0 82.0 99.0 - - - - - - -
2 Ben WALTER Merton Saints BMX Club S 176.5 176.5 90.5 86.0 - - - - - - -
3 Richard PENNEY Bexhill Burners/Jump Club S 159.5 159.5 70.5 89.0 - - - - - - -
4 Robert FLETCHER
Gosport NRT
Gosport BMX Club S 156.5 156.5 77.0 79.5 - - - - - - -
5 Charlie LUCKHURST Runnymede Rockets S 135.0 135.0 62.5 72.5 - - - - - - -
6 Joshua BRADSHAW Runnymede Rockets S 100.0 100.0 100.0 - - - - - - - -
7 Jack LEWINGTON Andover BMX Club S 85.5 85.5 85.0 0.5 - - - - - - -
8 Owen BAXTER
Big Daddy Plates UK
T.N.T. S 61.0 61.0 - 61.0 - - - - - - -

* = not yet qualified, # = can't qualify. Must enter 1 of rounds 1-9 to qualify.
Best Of is Best 5 results from rounds 1-9

 

Cruiser 30-39 4 Riders 4 Qualified
RANKNAMEGROUPTOTAL 
After 2 of 9 Rounds
RESULT POINTS
BEST OFRACE1
R1
2
R2
3
R3
4
R4
5
R5
6
R6
7
R7
8
R8
9
R9
1 Adrian WOODCOCK Runnymede Rockets S 197.5 197.5 98.5 99.0 - - - - - - -
2 Ross COPSEY Bournemouth BMX Club S 181.5 181.5 89.5 92.0 - - - - - - -
3 Neil BUNDAY Knightwood BMX Club S 159.5 159.5 79.0 80.5 - - - - - - -
4 Michelle EATON
ICE Bikes UK Factory Team
Gosport BMX Club S 76.0 76.0 - 76.0 - - - - - - -

* = not yet qualified, # = can't qualify. Must enter 1 of rounds 1-9 to qualify.
Best Of is Best 5 results from rounds 1-9

 

Cruiser 40-44 6 Riders 6 Qualified
RANKNAMEGROUPTOTAL 
After 2 of 9 Rounds
RESULT POINTS
BEST OFRACE1
R1
2
R2
3
R3
4
R4
5
R5
6
R6
7
R7
8
R8
9
R9
1 Damian MEAD
StayStrong / Clark & Kent
Andover BMX Club S 190.0 190.0 98.5 91.5 - - - - - - -
2 Simon FLETCHER
Race Day Video
T.N.T. S 166.5 166.5 88.5 78.0 - - - - - - -
3 Tim BISHOP Merton Saints BMX Club S 139.5 139.5 77.5 62.0 - - - - - - -
4 Andrew BILES Bournemouth BMX Club S 97.0 97.0 - 97.0 - - - - - - -
5 Steve WILLCOCKS
Hantspol CC
Team Mind 84.5 84.5 - 84.5 - - - - - - -
6 Mark WARFIELD Hayes Hawks BMX Club S 71.5 71.5 - 71.5 - - - - - - -

* = not yet qualified, # = can't qualify. Must enter 1 of rounds 1-9 to qualify.
Best Of is Best 5 results from rounds 1-9

 

Cruiser 45-49 16 Riders 16 Qualified
RANKNAMEGROUPTOTAL 
After 2 of 9 Rounds
RESULT POINTS
BEST OFRACE1
R1
2
R2
3
R3
4
R4
5
R5
6
R6
7
R7
8
R8
9
R9
1 Garry MCVANN No Club 182.0 182.0 97.5 84.5 - - - - - - -
2 Howard BLAKES Runnymede Rockets S 151.5 151.5 80.0 71.5 - - - - - - -
3 Myles GAULT
Twisted Concepts BMX
Runnymede Rockets S 136.0 136.0 76.0 60.0 - - - - - - -
4 Alan BAKER
T.N.T.
Greenwich BMX S 122.5 122.5 69.5 53.0 - - - - - - -
5 Michael WHITTAKER Bournemouth BMX Club S 107.5 107.5 63.0 44.5 - - - - - - -
6 Jon MOORE Bournemouth BMX Club S 101.0 101.0 3.0 98.0 - - - - - - -
7 Anthony HOWELLS
DC Cycles
Knightwood BMX Club S 90.0 90.0 - 90.0 - - - - - - -
8 Steven NEWELL Hayes Hawks BMX Club S 89.0 89.0 58.0 31.0 - - - - - - -
9 Paul BRADSHAW Runnymede Rockets S 88.0 88.0 88.0 - - - - - - - -
10 Tim DREW Redditch Premiers BMX Club M 78.0 78.0 - 78.0 - - - - - - -
11 Richie CLARK Bournemouth BMX Club S 73.0 73.0 53.0 20.0 - - - - - - -
12 Richard PENNY Bath BMX SW 66.5 66.5 - 66.5 - - - - - - -
13 Anita WONG Hayes Hawks BMX Club S 39.5 39.5 - 39.5 - - - - - - -
14 Nicholas BOLD Bath BMX SW 37.0 37.0 - 37.0 - - - - - - -
15 James PRITCHARD No Club 26.5 26.5 - 26.5 - - - - - - -
16 Andy DAVIES Bournemouth BMX Club S 22.5 22.5 - 22.5 - - - - - - -

* = not yet qualified, # = can't qualify. Must enter 1 of rounds 1-9 to qualify.
Best Of is Best 5 results from rounds 1-9

 

Cruiser 50+ 10 Riders 10 Qualified
RANKNAMEGROUPTOTAL 
After 2 of 9 Rounds
RESULT POINTS
BEST OFRACE1
R1
2
R2
3
R3
4
R4
5
R5
6
R6
7
R7
8
R8
9
R9
1 Mark LEWIS Runnymede Rockets S 187.5 187.5 97.0 90.5 - - - - - - -
2 Kai RIVIERE
East Kent BMX Club
No Club 170.5 170.5 88.0 82.5 - - - - - - -
3 Stuart CATFORD Gosport BMX Club S 149.0 149.0 72.0 77.0 - - - - - - -
4 Phil BEER Hersden Harriers BMX Racing Club S 141.0 141.0 74.0 67.0 - - - - - - -
5 Billy STUPPLE
FTB BMX
Gosport BMX Club S 138.0 138.0 65.0 73.0 - - - - - - -
6 Keith WILSON
FTB BMX
Merton Saints BMX Club S 97.5 97.5 - 97.5 - - - - - - -
7 Gregory REED Runnymede Rockets S 80.0 80.0 80.0 - - - - - - - -
8 Graham WATTS
Bath BMX
DT Racing 60.0 60.0 - 60.0 - - - - - - -
9 Keith BROWN
Knightwood BMX Club
Team Mind 59.0 59.0 59.0 - - - - - - - -
10 Michael WOOF
Merton Saints BMX Club
Brixton BMX Club S 52.5 52.5 52.5 - - - - - - - -

* = not yet qualified, # = can't qualify. Must enter 1 of rounds 1-9 to qualify.
Best Of is Best 5 results from rounds 1-9

 

Regional Open Cruiser 0 Riders.

 

Championship Women (17+) 14 Riders 14 Qualified
RANKNAMEGROUPTOTAL 
After 2 of 9 Rounds
RESULT POINTS
BEST OFRACE1
R1
2
R2
3
R3
4
R4
5
R5
6
R6
7
R7
8
R8
9
R9
1 Amy WILLATS
Barking& Dagenham BMXClub(BADBMX)
Barking & Dagenham BMX Club (BADBMX) S 141.0 141.0 72.5 68.5 - - - - - - -
2 Megan DUHIG T.N.T. S 137.0 137.0 62.0 75.0 - - - - - - -
3 Ella CATFORD Gosport BMX Club S 130.5 130.5 67.0 63.5 - - - - - - -
4 Vanessa HARRISON
Braunton BMX Club
Team Mind 113.5 113.5 56.5 57.0 - - - - - - -
=5 Emily HUTT
Supercross Factory UK
Hayes Hawks BMX Club S 100.0 100.0 100.0 - - - - - - - -
=5 Elle JUNKER
DC Cycles
Gosport BMX Club S 100.0 100.0 - 100.0 - - - - - - -
7 Taylor-Lei MOHAN Peckham Challengers BMX Club S 90.5 90.5 90.5 - - - - - - - -
8 Emilia SHAKLES
Gosport BMX Club
GT Factory BMX UK 90.0 90.0 - 90.0 - - - - - - -
9 Amy BARTON Knightwood BMX Club S 88.0 88.0 41.5 46.5 - - - - - - -
10 Hannah DREW Redditch Premiers BMX Club M 86.5 86.5 - 86.5 - - - - - - -
11 Jessica TAYLOR
Andover BMX Club
Andover BMX Club S 86.0 86.0 44.0 42.0 - - - - - - -
12 Silvi VARGAS
Storm
Peckham Challengers BMX Club S 85.0 85.0 85.0 - - - - - - - -
13 Heather YOUNG Andover BMX Club S 80.0 80.0 - 80.0 - - - - - - -
14 Caitlin ELLIS ROGUE STATE 79.5 79.5 79.5 - - - - - - - -

* = not yet qualified, # = can't qualify. Must enter 1 of rounds 1-9 to qualify.
Best Of is Best 5 results from rounds 1-9


Top of Report