South Region BMX, site logo.
Home
South Region 'Getting Started in BMX Racing' Booklet
South Champs 2017
South Region Rider Rankings 2017
South Region Club Rankings 2017
Race day Online
RSR - Regional School of Racing
2016 Final Rankings
2016 Final Club Rankings
South BMX Race Regulations 2016
South Region Video Page
Contact Us
South Points Table
South BMX Constitution
South Region Clubs
Guestbook

South Region Rider Final rankings 2016

South BMX - Summer Series 2016

www.bmxsouth.co.uk

Event Administrator: Martin Baxter and Andy Pope

BMX EVENT MANAGER, Report Created 15/Aug/2016 07:15:01

Series Detailed, All Riders

Round 1: South BMX Region Series - ROUND 1
WWW.BMXSOUTH.CO.UK

Round 2: South BMX Region Series - ROUND 2
WWW.BMXSOUTH.CO.UK

Round 3: South BMX Region Series - ROUND 3
WWW.BMXSOUTH.CO.UK

Round 4: South BMX Region Series - ROUND 4
WWW.BMXSOUTH.CO.UK

Round 5: South BMX Region Series - ROUND 5
WWW.BMXSOUTH.CO.UK

Round 6: South BMX Region Series _ Round 6
WWW.BMXSOUTH.CO.UK

Round 7: South BMX Region Series_Round 7
WWW.BMXSOUTH.CO.UK

Round 8: South BMX Region Series - Round 8
WWW.BMXSOUTH.CO.UK

Round 9: South BMX Region Series _ Round 9
WWW.BMXSOUTH.CO.UK

 

Mixed 6 & Under 33 Riders 14 Qualified
RANKNAMEGROUPTOTAL 
After 9 of 9 Rounds
RESULT POINTS
BEST OFRACE1
R1
2
R2
3
R3
4
R4
5
R5
6
R6
7
R7
8
R8
9
R9
1 Harrison SCHOFIELD TNT BMX Club S 293.0 419.0 33.5 46.5 49.5 47.0 50.0 49.5 47.0 46.0 50.0
2 Luke WILLCOCKS Knightwood BMX Club S 292.0 383.5 50.0 - 46.5 49.0 46.5 46.0 50.0 50.0 45.5
3 Reid HUGHES TNT BMX Club S 262.0 378.0 45.5 40.5 43.5 43.5 43.0 44.0 42.5 35.5 40.0
4 Tate KITSON Hayes Hawks BMX Club S 237.0 306.5 38.5 42.0 39.0 39.0 40.0 36.0 38.5 - 33.5
5 Callum FERMOR Peckham Challengers BMX Club S 212.0 238.0 30.0 34.0 26.0 - 37.5 36.0 37.0 - 37.5
6 Austin TROWBRIDGE Knightwood BMX Club S 203.0 274.0 34.0 36.5 37.0 37.0 22.5 27.5 24.0 31.0 24.5
7 Ollie JOHNSON Bournemouth BMX Club S 193.5 218.0 24.5 - 32.5 34.0 30.0 27.0 31.5 38.5 -
8 Padraig (Paddy) KEENAN Hayes Hawks BMX Club S 173.0 216.0 21.0 33.5 33.0 27.0 23.0 32.5 - 22.0 24.0
9 Oscar DAVIS TNT BMX Club S 162.5 186.5 25.0 25.5 - 30.0 24.0 26.0 - 29.0 27.0
10 Lucy GARDNER Knightwood BMX Club S 162.0 162.0 - - 26.0 32.0 27.5 28.5 24.0 24.0 -
11# Assheton GREEN Peckham Challengers BMX Club S 158.5 158.5 - - - - 34.5 40.0 - 43.0 41.0
12# Colton BOARDMAN Hayes Hawks BMX Club S 157.0 157.0 - - - - 27.0 26.0 34.0 36.5 33.5
13 Seth PERCIVAL Andover BMX Club S 128.0 146.0 - 21.5 20.0 - 22.5 18.0 20.0 22.5 21.5
14 Nuno ROCHA Runnymede Rockets S 127.0 155.0 22.0 29.0 20.5 23.0 17.0 13.0 15.0 15.5 -
15 Hendrix HOLLINGDALE-TONG Gosport BMX Club S 115.0 115.0 - 18.0 18.5 23.5 - 17.0 18.0 20.0 -
16 Charlie WILLCOCKS Knightwood BMX Club S 110.0 110.0 19.5 - 16.0 22.0 - 15.0 16.0 21.5 -
17# Jenson HUNT Guest 92.5 92.5 43.0 49.5 - - - - - - -
18# Logan DEVLIN Knightwood BMX Club S 69.5 69.5 - - - - - 19.5 22.0 28.0 -
19# Stirling HARRIS Guest 58.5 58.5 - - - - - - 25.5 33.0 -
20# Francesca GREEN Peckham Challengers BMX Club S 55.0 55.0 - - - - - 25.0 - - 30.0
21# Zac SMITH TNT BMX Club S 49.0 49.0 - 25.5 23.5 0 - - - - -
22# Charlie LONG Guest 44.5 44.5 - 23.0 - - 21.5 - - - -
23# Oliver CATES Guest 37.0 37.0 - - - - 37.0 - - - -
24# Louis AVERY Guest 36.5 36.5 36.5 - - - - - - - -
25# Eli LAMB Bournemouth BMX Club S 36.5 36.5 - 20.0 - - - 16.5 - - -
26# Oscar DAVIS TNT BMX Club S 30.0 30.0 - - - - - - 30.0 - -
27# Ollie WIGLEY Gosport BMX Club S 29.0 29.0 - - 29.0 - - - - - -
28# Francesca GREEN Peckham Challengers BMX Club S 25.0 25.0 - - - - - - - 25.0 -
29# Archie MULLINS Bournemouth BMX Club S 23.5 23.5 - - - - - 23.5 - - -
30# Jesse WHITMORE Runnymede Rockets S 22.0 22.0 22.0 - - - - - - - -
31# Darius MANLEY Peckham Challengers BMX Club S 20.5 20.5 - - - - 20.5 - - - -
32# Gabriel TOWNSEND Bournemouth BMX Club S 17.5 17.5 - - - - - - - 17.5 -
33# Lavell WHYTE Peckham Challengers BMX Club S 15.5 15.5 - - - - 15.5 - - - -

* = not yet qualified, # = can't qualify. Must enter 6 of rounds 1-9 to qualify.
Best Of is Best 6 results from rounds 1-9

 

Male 7 39 Riders 18 Qualified
RANKNAMEGROUPTOTAL 
After 9 of 9 Rounds
RESULT POINTS
BEST OFRACE1
R1
2
R2
3
R3
4
R4
5
R5
6
R6
7
R7
8
R8
9
R9
1 Fynn PHILLIPS Bournemouth BMX Club S 299.0 299.0 50.0 50.0 50.0 49.5 49.5 50.0 - - -
2 Kai BLANE Andover BMX Club S 277.5 330.5 42.5 46.0 28.0 46.0 43.5 25.0 49.5 50.0 -
3 Harry KEET Knightwood BMX Club S 268.5 371.5 34.5 44.0 46.5 32.0 46.5 39.5 46.0 36.5 46.0
4 Davin-Orian NGATCHOU Peckham Challengers BMX Club S 260.0 325.0 37.5 - 43.0 41.0 27.5 46.0 38.5 46.5 45.0
5 Dara BUSBRIDGE Club Cyclopark S 245.0 273.5 - 28.5 37.0 42.5 - 42.5 42.0 43.0 38.0
6 Sonny CARD Peckham Challengers BMX Club S 224.5 257.5 46.5 - 35.0 35.5 39.5 33.0 33.5 - 34.5
7 Freddie DUDMAN Gosport BMX Club S 213.5 262.0 30.0 33.5 33.0 18.5 33.0 30.0 35.5 - 48.5
8 Ben MOSLEY Gosport BMX Club S 209.0 236.0 - 35.0 39.0 33.0 31.5 - 27.0 40.0 30.5
9 Ben LONGLEY Runnymede Rockets S 208.0 235.5 - - 32.0 38.5 27.5 33.0 30.0 36.5 38.0
10 Finlay COLLIS Andover BMX Club S 191.5 217.5 26.5 32.0 - 26.0 34.5 36.0 35.5 27.0 -
11 Samson TOWNSEND Bournemouth BMX Club S 180.5 203.0 40.5 - 28.0 24.5 24.0 22.5 - 32.5 31.0
12 Daniel STEPHENS Bournemouth BMX Club S 161.5 185.5 37.0 25.0 25.5 25.5 24.5 24.0 - 24.0 -
13 Charlie KEET Knightwood BMX Club S 157.5 222.5 25.0 28.5 21.5 25.0 22.0 21.5 25.0 28.0 26.0
14 Nyah MCKAY Club Unknown 148.0 165.0 19.5 - 17.5 17.0 29.5 - 26.0 30.5 25.0
15 Shea KEENAN Hayes Hawks BMX Club S 142.0 178.0 24.0 26.0 26.0 15.5 20.5 21.5 - 21.5 23.0
16 Lewis MARSHALL Knightwood BMX Club S 135.5 179.0 23.0 22.0 15.5 12.5 15.5 18.5 23.0 26.5 22.5
17 Josh MINTON Runnymede Rockets S 106.5 106.5 16.5 17.0 18.5 17.5 - 16.0 21.0 - -
18 Jake HAYWARD Hersden Harriers BMX Racing Club S 97.5 117.0 12.5 15.5 12.5 11.0 8.5 - 18.5 20.5 18.0
19# Zachary TIER JumpClub S 95.5 95.5 20.5 34.0 22.5 - 18.5 - - - -
20# Heath BUCHAN Merton Saints BMX Club S 89.0 89.0 16.5 20.0 16.5 - - 16.0 20.0 - -
21# Mathilda LEAK Peckham Challengers BMX Club S 41.5 41.5 - 41.5 - - - - - - -
22# Charlie LUDWELL Bristol BMX Club SW 34.5 34.5 - - - - - - 34.5 - -
23# Rudy BRYCELAND Barking & Dagenham BMX Club (BADBMX) S 30.0 30.0 - - - 20.0 10.0 - - - -
24# Henok HAILE Peckham Challengers BMX Club S 28.5 28.5 - - - - 28.5 - - - -
25# Zack AVERY Guest 28.5 28.5 28.5 - - - - - - - -
26# Kellon JOYCE Bournemouth BMX Club S 23.5 23.5 - - - 23.5 - - - - -
=27# Joe WRIGHT TNT BMX Club S 22.0 22.0 - 22.0 - - - - - - -
=27# Dexter COBBING Hackney BMX S 22.0 22.0 - - - 22.0 - - - - -
29# Bradley KINGSTON Peckham Challengers BMX Club S 21.5 21.5 21.5 - - - - - - - -
30# Joseph WRIGHT TNT BMX Club S 21.0 21.0 - - - - - - - - 21.0
31# Stanley PALMER Gosport BMX Club S 19.0 19.0 - - 19.0 - - - - - -
=32# Jay TEALE Peckham Challengers BMX Club S 17.5 17.5 - - - - 17.5 - - - -
=32# Alfie LETTERS Andover BMX Club S 17.5 17.5 - - - - - - 17.5 - -
34# Trey-Wayne SAUNDERS Peckham Challengers BMX Club S 17.0 17.0 - - - - 17.0 - - - -
35# Morgan HOLNESS Peckham Challengers BMX Club S 15.0 15.0 15.0 - - - - - - - -
36# Max MASON Peckham Challengers BMX Club S 13.0 13.0 - - - - 13.0 - - - -
37# Caydon FOWLER Peckham Challengers BMX Club S 11.5 11.5 - - - - 11.5 - - - -
38# Carter JOYCE Bournemouth BMX Club S 9.5 9.5 - - - 9.5 - - - - -
39# Toby SPENCER Runnymede Rockets S 5.0 5.0 - 5.0 - - - - - - -

* = not yet qualified, # = can't qualify. Must enter 6 of rounds 1-9 to qualify.
Best Of is Best 6 results from rounds 1-9

 

Female 7-8 10 Riders 5 Qualified
RANKNAMEGROUPTOTAL 
After 9 of 9 Rounds
RESULT POINTS
BEST OFRACE1
R1
2
R2
3
R3
4
R4
5
R5
6
R6
7
R7
8
R8
9
R9
1 Emelia HARVARD-TAYLOR Bournemouth BMX Club S 281.0 320.5 45.0 44.5 50.0 50.0 39.5 46.5 45.0 - -
2 Lacey BAIRD Knightwood BMX Club S 276.0 392.0 41.5 42.0 45.5 45.5 34.0 49.0 40.5 44.5 49.5
3 Alexa CROSS Knightwood BMX Club S 254.0 354.5 49.5 35.0 41.0 39.5 30.5 41.0 35.0 37.0 46.0
4 Nyla SATCHELL Merton Saints BMX Club S 225.5 257.5 38.0 36.5 37.5 38.0 32.0 - 37.5 - 38.0
5 Emelia WARD TNT BMX Club S 204.0 204.0 34.0 - - 35.0 26.5 37.5 30.5 - 40.5
6# Zara HARRIS Guest 135.5 135.5 - - - - 41.0 - 50.0 44.5 -
7# Remi GODFREY Guest 95.5 95.5 - 50.0 - - 45.5 - - - -
8# Elizabeth BOWN Guest 50.0 50.0 - - - - 50.0 - - - -
9# Aisha MICHAEL Peckham Challengers BMX Club S 39.5 39.5 - - - - 39.5 - - - -
10# Marly TAYLOR Peckham Challengers BMX Club S 25.5 25.5 - - - - 25.5 - - - -

* = not yet qualified, # = can't qualify. Must enter 6 of rounds 1-9 to qualify.
Best Of is Best 6 results from rounds 1-9

 

Male 8 43 Riders 18 Qualified
RANKNAMEGROUPTOTAL 
After 9 of 9 Rounds
RESULT POINTS
BEST OFRACE1
R1
2
R2
3
R3
4
R4
5
R5
6
R6
7
R7
8
R8
9
R9
1 Xander MAVOLWANE WRIGHT Peckham Challengers BMX Club S 300.0 397.5 50.0 50.0 48.5 49.0 50.0 50.0 50.0 - 50.0
2 Elsa RENDALL TODD Club Cyclopark S 272.0 311.5 39.5 41.0 46.0 43.5 - 45.5 46.0 50.0 -
3 James TROWBRIDGE Knightwood BMX Club S 255.0 359.0 41.5 45.5 32.5 39.5 39.5 33.0 43.0 46.0 38.5
4 Kyle SUMMERFIELD Andover BMX Club S 250.5 282.0 46.5 31.5 44.0 46.0 39.5 - 38.0 - 36.5
5 Lucy SIMPSON Gosport BMX Club S 240.5 320.5 22.0 32.0 39.0 30.5 35.5 43.5 27.5 43.5 47.0
6 Harrison DAVIS TNT BMX Club S 228.5 261.5 36.0 36.5 - 36.0 41.5 37.0 33.0 - 41.5
7 Jack DAVEY Merton Saints BMX Club S 223.0 312.5 42.0 35.0 32.5 28.0 35.0 29.0 40.0 37.0 34.0
8 Charlie GRANGER Gosport BMX Club S 198.0 251.5 28.5 27.5 39.5 27.0 32.5 35.5 34.5 26.5 -
9 Kyle NELSON Runnymede Rockets S 181.5 231.0 25.0 25.5 35.0 33.0 27.5 24.5 - 33.5 27.0
10 Wilfred PICKERING TNT BMX Club S 180.0 204.5 34.0 - 26.0 29.5 - 28.0 24.5 31.0 31.5
11 Raio STEPANOVS Bournemouth BMX Club S 178.5 224.0 27.5 20.5 26.5 25.0 28.0 30.5 28.0 38.0 -
12# Ashton COOMBS Bournemouth BMX Club S 157.0 157.0 33.0 31.5 - - - 38.0 29.5 25.0 -
13 Zach KENNARD Knightwood BMX Club S 156.5 194.0 24.5 20.5 23.5 25.5 - 22.0 17.0 31.0 30.0
14 Ollie WILLCOCKS Knightwood BMX Club S 131.0 149.5 18.5 - 22.0 19.5 - 21.5 19.0 23.5 25.5
15 Thomas MILLAR Hackney BMX S 130.5 130.5 23.0 - 23.0 - 19.5 20.0 23.5 21.5 -
16 Blake HENDERSON Merton Saints BMX Club S 118.0 129.5 19.0 11.5 19.0 15.5 22.0 22.0 20.5 - -
17 Micah BRADFORD-WILLIAMS Peckham Challengers BMX Club S 116.5 116.5 13.5 - - 22.0 20.0 24.0 15.5 - 21.5
18# Ryan MIDDLETON Andover BMX Club S 110.5 110.5 27.5 16.0 25.5 17.0 24.5 - - - -
19 Zac TWITCHEN Bournemouth BMX Club S 107.5 120.5 14.5 17.0 17.0 18.5 - 17.5 13.0 - 23.0
20# Reuben LIVINGSTONE Andover BMX Club S 102.0 102.0 - 22.0 22.0 33.0 - - 25.0 - -
21# Rudi DOWNS Hackney BMX S 95.0 95.0 20.5 - - 16.0 22.0 15.5 - - 21.0
22 Oliver SWEETMAN Runnymede Rockets S 75.0 83.5 9.0 12.5 16.5 9.0 9.5 - 8.5 18.5 -
23# Connor LOWE JumpClub S 50.0 50.0 - 10.0 12.0 11.0 - 17.0 - - -
24# Jared HILL Guest 46.0 46.0 - - - - 46.0 - - - -
25# Edward MACK Club Cyclopark S 45.0 45.0 - - 0 12.0 16.0 - 17.0 - -
26# Zailan Lee JOHNSON Bristol BMX Club SW 39.5 39.5 - 39.5 - - - - - - -
27# Finn TALENT Knightwood BMX Club S 38.5 38.5 - 18.5 - - - - 20.0 - -
28# Sam KAIN Knightwood BMX Club S 29.5 29.5 - - - - - - 9.5 20.0 -
29# Kael JACKSON Merton Saints BMX Club S 29.0 29.0 12.0 17.0 - 0 - - - - -
30# Elizabeth BOWN Guest 24.0 24.0 - 24.0 - - - - - - -
31# Dylan LEWIS Peckham Challengers BMX Club S 22.5 22.5 - - - - 22.5 - - - -
32# Jack BRAND Bournemouth BMX Club S 17.0 17.0 17.0 - - - - - - - -
33# Kayn PETIX Peckham Challengers BMX Club S 16.5 16.5 - - - - 16.5 - - - -
34# Bobby KING Knightwood BMX Club S 15.5 15.5 - - 15.5 - - - - - -
35# Meshach THOMAS-DOUGLAS Peckham Challengers BMX Club S 15.0 15.0 - - - - 15.0 - - - -
=36# Santiago CLINKETT Peckham Challengers BMX Club S 12.5 12.5 - - - - 12.5 - - - -
=36# Fraser RENTON Bournemouth BMX Club S 12.5 12.5 - - - - - 12.5 - - -
=38# Dylan LAKE TNT BMX Club S 11.0 11.0 11.0 - - - - - - - -
=38# Oscar RUSSELL Peckham Challengers BMX Club S 11.0 11.0 - - - - 11.0 - - - -
=38# Kayn-Cruz PETIX Peckham Challengers BMX Club S 11.0 11.0 - - - - - - 11.0 - -
41# Max WALSHAM Club Unknown 8.5 8.5 - 8.5 - - - - - - -
42# Ryan FRIEND Ealing BMX Club S 7.5 7.5 7.5 - - - - - - - -
43# Jack CAHILL Guest 7.0 7.0 - 7.0 - - - - - - -

* = not yet qualified, # = can't qualify. Must enter 6 of rounds 1-9 to qualify.
Best Of is Best 6 results from rounds 1-9

 

Male 9 47 Riders 26 Qualified
RANKNAMEGROUPTOTAL 
After 9 of 9 Rounds
RESULT POINTS
BEST OFRACE1
R1
2
R2
3
R3
4
R4
5
R5
6
R6
7
R7
8
R8
9
R9
1 Lorenz 'Pistol' PATTEN Peckham Challengers BMX Club S 292.0 332.0 50.0 40.0 43.5 48.5 50.0 50.0 - 50.0 -
2 Lewis LONGLEY Runnymede Rockets S 256.5 357.5 37.0 43.5 50.0 39.5 33.0 34.5 33.5 46.5 40.0
3 Lewis FLETCHER TNT BMX Club S 255.5 345.0 41.5 19.5 38.5 36.5 43.5 45.5 35.5 34.5 50.0
4 Leo CURPANEN Merton Saints BMX Club S 247.0 247.0 35.0 42.0 46.5 31.5 47.0 - 45.0 - -
5 Ewan MUNDAY TNT BMX Club S 243.5 243.5 45.5 45.5 31.0 39.5 35.0 - - - 47.0
6 Arne ESSLEMONT Andover BMX Club S 226.5 313.5 32.5 36.5 28.0 35.0 29.5 29.5 50.0 41.5 31.0
7 Lucy HUTT Hayes Hawks BMX Club S 225.5 225.5 41.5 31.0 - 34.0 36.5 - 41.5 - 41.0
8 Oak BUCHAN Merton Saints BMX Club S 219.5 219.5 38.0 33.5 37.0 - 38.5 40.5 32.0 - -
9 Harrison COLLIS Andover BMX Club S 203.5 230.0 26.5 29.0 - 28.5 29.5 37.0 36.5 43.0 -
10 Jake WARFIELD Hayes Hawks BMX Club S 190.0 190.0 27.5 30.0 - 44.0 22.0 40.0 - 26.5 -
11 Miles GUDGEON Gosport BMX Club S 188.5 228.5 20.0 - 37.0 24.5 27.0 26.0 20.0 37.0 37.0
12 Oskar ALVAREZ Peckham Challengers BMX Club S 172.5 214.0 21.0 20.5 22.5 23.0 38.5 28.5 30.0 30.0 -
13 Max DUDMAN Gosport BMX Club S 172.0 199.0 4.5 23.0 23.5 22.5 24.0 31.0 41.0 - 29.5
14 Dylan BARNES Gosport BMX Club S 170.5 213.0 25.0 23.5 27.5 25.5 - 34.0 22.5 35.0 20.0
15 Samuel DAY Gosport BMX Club S 157.5 199.0 18.5 20.5 9.5 13.5 24.0 25.5 26.5 28.5 32.5
16 Ollie OBRIEN TNT BMX Club S 142.0 153.5 23.0 2.0 0 9.5 22.5 15.5 24.0 27.0 30.0
17 Miller HUGHES TNT BMX Club S 141.5 175.0 11.0 17.0 24.0 19.0 13.0 21.0 9.5 24.5 36.0
18 Ike DULY JumpClub S 137.5 137.5 22.0 26.5 12.0 - 27.5 - 27.5 - 22.0
19 Dylan TATTERSALL Gosport BMX Club S 121.0 151.0 - 13.5 19.0 23.5 18.0 19.5 20.0 21.0 16.5
20 Chay YOUNG Hayes Hawks BMX Club S 117.5 147.5 17.5 18.0 11.0 14.5 4.5 24.0 21.0 22.0 15.0
21# Otis MILLER Merton Saints BMX Club S 110.0 110.0 31.0 24.5 13.5 41.0 - - - - -
22 Sam PERRY-OGDEN Gosport BMX Club S 110.0 150.0 19.5 15.5 17.5 8.0 19.5 16.5 16.5 18.5 18.5
23 Reece SAXON Runnymede Rockets S 107.0 107.0 15.0 10.5 23.0 17.0 18.5 - - - 23.0
24 Jake SCHOFIELD TNT BMX Club S 102.0 127.5 13.0 3.5 14.5 12.0 10.0 17.0 15.0 20.0 22.5
25# Reuben SMITH TNT BMX Club S 88.5 88.5 - 27.5 29.5 6.5 - - - - 25.0
26# Lucas ELLIS TNT BMX Club S 82.0 82.0 - 47.5 34.5 - - - - - -
=27 Joshua SIMPSON-JACOBS Peckham Challengers BMX Club S 73.0 84.0 7.0 4.5 8.5 3.0 3.5 18.0 11.5 15.5 12.5
=27 Louis TAY EDWARDS Hackney BMX S 73.0 73.0 8.0 - 19.5 4.0 16.5 - 16.5 - 8.5
29# Joe MCCANN TNT BMX Club S 61.5 61.5 - 7.5 - - 8.5 12.5 - 16.5 16.5
30# Lewis CLARK Hayes Hawks BMX Club S 50.0 50.0 12.0 - 6.0 21.0 11.0 - - - -
31 Alfie EARL Barking & Dagenham BMX Club (BADBMX) S 44.5 46.5 6.0 2.0 7.5 5.0 3.5 11.5 - - 11.0
32# Milo CULLEN-WHEELER Hackney BMX S 41.5 41.5 - 9.0 - 18.0 14.5 - - - -
33# Jack HOARE Runnymede Rockets S 32.0 32.0 9.5 12.0 - 10.5 - - - - -
34# Harry KIRBY Hayes Hawks BMX Club S 24.5 24.5 - 9.5 - 3.5 11.5 - - - -
35# Nathan DIWELL-WILSON Gosport BMX Club S 20.0 20.0 - - 20.0 - - - - - -
36# Joseph LONG Guest 18.0 18.0 - 8.0 - - 10.0 - - - -
37# Joe SMITH JumpClub S 17.0 17.0 - - - - - - - 17.0 -
38# Seth HOLLYWOOD Hayes Hawks BMX Club S 13.5 13.5 - 6.0 - 7.5 - - - - -
=39# James JOHANSEN Gosport BMX Club S 10.5 10.5 5.0 - 5.5 - - - - - -
=39# Finlay STARK Merton Saints BMX Club S 10.5 10.5 - - - - - - 10.5 - -
=41# Upton WHEATLEY-RICHARDSON Barking & Dagenham BMX Club (BADBMX) S 8.5 8.5 4.0 - - - 4.5 - - - -
=41# Joe SMITH JumpClub S 8.5 8.5 - 8.5 - - 0 - - - -
43# Dexter GAMBE Peckham Challengers BMX Club S 7.5 7.5 - - - - 7.5 - - - -
44# Lui KANE Peckham Challengers BMX Club S 6.5 6.5 - - - - 6.5 - - - -
45# Kyron SALHAB Hayes Hawks BMX Club S 6.0 6.0 - - - - 6.0 - - - -
46# Ben HALLETT Guest 5.5 5.5 - 5.5 - - - - - - -
47# Dillon NEAL Hayes Hawks BMX Club S 1.5 1.5 - - - 1.5 - - - - -

* = not yet qualified, # = can't qualify. Must enter 6 of rounds 1-9 to qualify.
Best Of is Best 6 results from rounds 1-9

 

Female 9-10 16 Riders 11 Qualified
RANKNAMEGROUPTOTAL 
After 9 of 9 Rounds
RESULT POINTS
BEST OFRACE1
R1
2
R2
3
R3
4
R4
5
R5
6
R6
7
R7
8
R8
9
R9
1 Skye MAVOLWANE WRIGHT Peckham Challengers BMX Club S 297.0 387.0 50.0 50.0 47.5 50.0 46.5 43.5 50.0 - 49.5
2 Shani HARRIS-SHERWOOD Peckham Challengers BMX Club S 283.0 395.5 38.0 35.5 46.5 43.0 50.0 49.5 45.0 49.0 39.0
3 Teagan JACOBS Peckham Challengers BMX Club S 259.5 375.0 45.5 38.0 41.0 46.5 39.0 38.5 40.5 41.0 45.0
4 Mia JACOBS Peckham Challengers BMX Club S 255.0 370.5 42.5 40.0 41.5 37.0 42.0 43.5 38.5 45.0 40.5
5 Amber SHEPHERD Gosport BMX Club S 220.5 317.0 34.5 42.0 34.5 33.5 38.5 30.0 33.0 37.0 34.0
6# Theia GAYNOR Hackney BMX S 206.0 206.0 40.5 44.5 39.0 40.5 - 41.5 - - -
7 Eboni LENNON Peckham Challengers BMX Club S 198.0 278.0 29.0 24.5 28.5 30.5 35.0 34.5 27.0 38.5 30.5
8 Lily ADAMS Gosport BMX Club S 175.5 200.0 32.5 25.5 - 26.5 26.5 24.5 31.5 33.0 -
9 Stephanie WEBB Hayes Hawks BMX Club S 173.0 173.0 26.0 32.5 25.5 31.5 - 27.0 - 30.5 -
10 Sophie PRICE TNT BMX Club S 149.5 149.5 25.0 28.5 25.0 23.5 24.5 23.0 - - -
11 Shannon TOBIN Hayes Hawks BMX Club S 143.5 182.0 23.0 19.5 21.5 19.0 23.0 21.0 - 28.0 27.0
12# Clemence DUPRE Peckham Challengers BMX Club S 138.0 138.0 - 22.0 32.5 23.5 29.0 31.0 - - -
13 Philippa STEPHENS Bournemouth BMX Club S 121.0 121.0 - 18.0 19.5 18.0 21.5 19.5 - 24.5 -
14# Justine DUPRE Peckham Challengers BMX Club S 103.5 103.5 - 24.5 24.5 22.0 32.5 - - - -
=15# Lexy LOVELL Knightwood BMX Club S 18.0 18.0 - - 18.0 - - - - - -
=15# Scarlett MILLER Bournemouth BMX Club S 18.0 18.0 - - - - - 18.0 - - -

* = not yet qualified, # = can't qualify. Must enter 6 of rounds 1-9 to qualify.
Best Of is Best 6 results from rounds 1-9

 

Male 10 41 Riders 21 Qualified
RANKNAMEGROUPTOTAL 
After 9 of 9 Rounds
RESULT POINTS
BEST OFRACE1
R1
2
R2
3
R3
4
R4
5
R5
6
R6
7
R7
8
R8
9
R9
1 Casey MARKLEY Knightwood BMX Club S 296.5 296.5 46.5 50.0 50.0 50.0 50.0 50.0 - - -
2 Billy BROWN Bournemouth BMX Club S 266.0 329.0 39.0 38.0 31.5 46.0 31.5 46.5 49.5 47.0 -
3 Oscar SIMPSON Gosport BMX Club S 246.5 340.0 26.5 33.5 33.5 38.5 41.5 41.5 36.5 43.5 45.0
4 Max DAVIS Greenwich BMX S 240.5 306.0 37.0 29.0 - 36.5 36.5 38.5 39.0 39.5 50.0
5 Harry MCCANN TNT BMX Club S 240.0 290.5 19.0 31.5 32.5 41.0 42.0 34.0 - 49.5 41.0
6 Rossi OBRIEN TNT BMX Club S 221.0 277.0 28.5 34.5 42.5 27.5 - 31.5 33.5 36.0 43.0
7 Joshua DU PREEZ Bournemouth BMX Club S 208.0 232.0 28.0 - 24.0 32.5 29.5 41.0 39.5 37.5 -
8 Bailey MILLER Merton Saints BMX Club S 189.5 240.0 32.0 25.5 28.5 26.5 25.0 35.0 30.5 - 37.0
9 Kei KEMP Runnymede Rockets S 188.5 258.0 26.0 25.0 35.5 31.5 19.5 25.0 29.0 34.0 32.5
10 Sidney HATTON Gosport BMX Club S 172.5 172.5 17.5 - 38.5 - 27.5 27.5 - 27.5 34.0
11 Adam SWEETMAN Runnymede Rockets S 153.5 209.0 19.5 19.0 19.5 17.0 25.0 25.5 24.0 30.5 29.0
12 Sam TALENT Knightwood BMX Club S 148.0 160.5 24.0 20.0 33.0 23.5 12.5 21.5 26.0 - -
13 Alfie NORRIS Gosport BMX Club S 145.0 178.0 22.5 15.5 25.0 22.0 17.5 25.5 23.5 26.5 -
14# Ben DAVEY Merton Saints BMX Club S 144.0 144.0 50.0 47.0 47.0 - - - - - -
15 Callum DALEY Hayes Hawks BMX Club S 136.0 173.5 10.5 18.0 9.5 24.0 24.0 17.5 20.0 23.5 26.5
16 Luke HAYWARD Hersden Harriers BMX Racing Club S 134.0 157.5 7.0 22.0 25.0 16.5 20.0 - 19.5 22.0 25.5
17# Sonny FLAVELL Guest 114.0 114.0 35.5 40.0 - - 38.5 - - - -
18 Brandon CHAMPION Knightwood BMX Club S 112.5 126.0 20.5 20.0 17.5 - 13.5 15.5 17.0 22.0 -
19 Sasha DE SOYZA Hackney BMX S 111.0 111.0 22.0 - 17.5 22.5 15.0 19.0 15.0 - -
20 Alistair GARDNER Knightwood BMX Club S 108.0 108.0 - - 19.5 12.0 11.0 21.0 19.0 25.5 -
21# Maximillian JACKSON Merton Saints BMX Club S 93.0 93.0 13.5 - 15.5 21.5 21.0 21.5 - - -
22 Oliver MOSLEY Gosport BMX Club S 88.5 88.5 - - 16.5 9.5 9.5 - 11.0 19.0 23.0
23# Taylor HUNT Guest 87.5 87.5 43.5 44.0 - - - - - - -
24 Leo KELLIE HOLDSWORTH Hayes Hawks BMX Club S 82.5 92.0 12.0 9.5 13.0 16.0 18.5 11.0 12.0 - -
25# Ned PENNY Guest 72.0 72.0 - 26.5 - - - - 45.5 - -
26# Oscar MASSIEU-COWLARD Bournemouth BMX Club S 72.0 72.0 - 12.0 - - 5.0 16.5 16.5 22.0 -
27# Otto YOUNG Peckham Challengers BMX Club S 65.5 65.5 8.0 14.0 - 19.5 24.0 - - - -
28 Niall MOSS Gosport BMX Club S 63.0 63.0 6.5 - - 11.0 6.0 12.5 9.5 17.5 -
29# Rudi EICHHORN Andover BMX Club S 62.0 62.0 35.5 - - - - - 26.5 - -
30# Joseph CAREY Guest 47.0 47.0 - - - - 47.0 - - - -
31# Milar GONZALES Bristol BMX Club SW 43.5 43.5 - - - - - - 43.5 - -
32# Ted HEBDEN TNT BMX Club S 42.0 42.0 15.5 22.5 - - 4.0 - - - -
33# Ryder JOYCE Bournemouth BMX Club S 41.0 41.0 - - - 41.0 - - - - -
34# Joshua CATES Guest 31.0 31.0 - - - - 31.0 - - - -
35# Aaron DAVY Club Unknown 27.5 27.5 - 27.5 - - - - - - -
36# Luc BINET Hayes Hawks BMX Club S 21.0 21.0 - 10.5 10.5 - - - - - -
37# Samuel STARKEY Hayes Hawks BMX Club S 16.0 16.0 9.5 6.5 - - - - - - -
38# Teddy SMITH Runnymede Rockets S 8.5 8.5 - - - - 8.5 - - - -
39# Matthew LOVELL Knightwood BMX Club S 8.0 8.0 - - 8.0 - - - - - -
40# Sumir PATEL Peckham Challengers BMX Club S 7.5 7.5 - - - - 7.5 - - - -
41# Findlay RUSSELL Peckham Challengers BMX Club S 5.5 5.5 - - - - 5.5 - - - -

* = not yet qualified, # = can't qualify. Must enter 6 of rounds 1-9 to qualify.
Best Of is Best 6 results from rounds 1-9

 

Male 11 51 Riders 19 Qualified
RANKNAMEGROUPTOTAL 
After 9 of 9 Rounds
RESULT POINTS
BEST OFRACE1
R1
2
R2
3
R3
4
R4
5
R5
6
R6
7
R7
8
R8
9
R9
1 Lucas CRAIK Gosport BMX Club S 296.0 389.0 49.0 50.0 47.0 49.5 46.0 49.5 48.5 49.5 -
2 Dylan MERRICK Hayes Hawks BMX Club S 255.5 356.0 39.0 46.0 32.0 42.5 32.0 46.0 36.5 42.0 40.0
3 Niall KENNARD Knightwood BMX Club S 241.5 274.5 - - 44.0 39.5 36.5 41.5 33.0 34.0 46.0
4 Rocco DOVE Gosport BMX Club S 232.0 300.5 40.5 36.0 40.0 36.5 39.0 33.0 35.5 - 40.0
5 Rohan BARNES Gosport BMX Club S 226.0 278.0 29.0 43.0 40.5 34.0 - 41.5 23.0 33.5 33.5
6 Robert HEAD Hayes Hawks BMX Club S 203.0 280.5 29.0 39.5 25.5 38.5 29.0 26.5 25.5 29.0 38.0
7 Daniel HOWELLS Knightwood BMX Club S 191.0 241.5 31.0 29.5 36.0 27.5 24.5 26.0 30.0 37.0 -
8 Christopher JOHNSON Merton Saints BMX Club S 186.5 219.0 12.0 - 28.5 27.0 20.5 26.0 28.5 44.5 32.0
9 Nico SATCHELL Merton Saints BMX Club S 183.5 226.0 33.5 32.0 29.5 20.0 27.5 31.0 22.5 - 30.0
10# Ben DAVEY Merton Saints BMX Club S 174.5 174.5 - - - 47.0 44.0 39.5 44.0 - -
11 Lewis DEVLIN Knightwood BMX Club S 173.0 241.0 22.5 27.5 22.5 23.5 23.5 34.0 27.0 37.5 23.0
12 Finley JACKSON Merton Saints BMX Club S 164.5 198.0 27.0 - 25.0 29.0 17.5 18.5 26.0 39.0 16.0
13# Jordi HART Andover BMX Club S 158.0 158.0 37.5 38.0 - - 33.5 - 45.5 3.5 -
14 Martin-Yohan NGATCHOU Peckham Challengers BMX Club S 134.0 167.5 18.5 - 19.0 21.5 23.5 15.5 18.0 25.5 26.0
15 Ewan MARSHALL Knightwood BMX Club S 131.5 176.5 19.0 19.0 26.5 12.0 14.5 19.5 18.5 27.0 20.5
16# Luca THURLOW TNT BMX Club S 127.0 127.0 47.0 - 46.5 33.5 - - - - -
17 Owen COOPER Gosport BMX Club S 115.5 115.5 - 18.0 26.0 14.5 18.5 22.5 16.0 - -
18 Daniel HORAN Runnymede Rockets S 111.5 111.5 21.0 21.5 11.5 - 22.0 17.5 - - 18.0
19 Kana BUSBRIDGE Club Cyclopark S 103.5 114.5 - 12.0 14.0 11.0 - 17.0 16.5 20.5 23.5
20# Taylor PHILLIPS-PITMAN Bournemouth BMX Club S 99.5 99.5 - 25.0 23.0 18.5 - - 11.0 22.0 -
21 Sam LEWIS Runnymede Rockets S 92.5 92.5 - - 21.0 13.5 12.5 12.5 10.0 23.0 -
22# Casey MARKLEY Knightwood BMX Club S 91.5 91.5 - - - - - - 41.5 - 50.0
23 Tyler DAVY Hayes Hawks BMX Club S 82.0 95.5 14.5 8.0 5.5 18.5 10.0 9.5 12.5 17.0 -
24# Kyle FOX-JOHNSON TNT BMX Club S 68.5 68.5 25.0 26.0 - 17.5 - - - - -
25# Sean BERRY Hayes Hawks BMX Club S 68.0 68.0 - - - 27.5 19.0 21.5 - - -
26# Natthasiri KONGGUTONG Hackney BMX S 64.0 64.0 19.5 17.0 - - 6.0 - - - 21.5
27# Phoebe GAYNOR Hackney BMX S 62.0 62.0 - 24.5 15.5 22.0 - - - - -
28 Jake NELSON Runnymede Rockets S 59.0 64.0 6.5 7.0 8.0 5.0 5.0 - - 15.5 17.0
29# Chris GAYLE Peckham Challengers BMX Club S 51.0 51.0 10.5 21.0 - 6.0 5.5 8.0 - - -
30# Adam GILBERT TNT BMX Club S 49.5 49.5 - - - - 49.5 - - - -
31# Joseph MOONEY Gosport BMX Club S 48.5 48.5 - 10.5 10.0 8.5 8.5 11.0 - - -
32# Evann PENDRILL Merton Saints BMX Club S 45.0 45.0 13.5 - 6.5 9.5 7.0 - 8.5 - -
33# Max AVERY Guest 44.0 44.0 44.0 - - - - - - - -
34# Luke TERRY TNT BMX Club S 44.0 44.0 17.5 23.0 - - 3.5 - - - -
35# Juan Pablo RIVEROS BERM�DEZ Ealing BMX Club S 43.5 43.5 25.5 - 18.0 - - - - - -
36# Joshua ABBOTT Guest 41.0 41.0 - - - - 41.0 - - - -
37# Daniel PAINTER Runnymede Rockets S 39.5 39.5 9.5 9.5 7.0 - - 6.5 7.0 - -
38# Kolby ELLIS Guest 38.0 38.0 - 38.0 - - - - - - -
39# Joseph HARRIS TNT BMX Club S 26.5 26.5 - - - - 26.5 - - - -
40# Lewis GREEN Peckham Challengers BMX Club S 26.0 26.0 - - - - - 26.0 - - -
41# Keanu JACKSON Merton Saints BMX Club S 21.0 21.0 8.0 13.0 - 0 - - - - -
=42# Charlie GREEN Knightwood BMX Club S 19.5 19.5 - - 19.5 - - - - - -
=42# Joseph MOONEY Gosport BMX Club S 19.5 19.5 - - - - - - - 19.5 -
44# Daniel PAINTER Runnymede Rockets S 19.0 19.0 - - - - - - - 19.0 -
45# Luca HOLLYWOOD Hayes Hawks BMX Club S 17.5 17.5 - 14.0 - 3.5 - - - - -
46# Christopher DAVIS Bristol BMX Club SW 15.0 15.0 - - - - - - 15.0 - -
47# Jabir MICHAEL Peckham Challengers BMX Club S 13.5 13.5 - - - - 13.5 - - - -
48# Luke WIGLEY Gosport BMX Club S 13.0 13.0 - - 13.0 - - - - - -
49# Jamie BUIST Peckham Challengers BMX Club S 7.5 7.5 - - - - 7.5 - - - -
50# Rhys EWERS-STONE Hayes Hawks BMX Club S 6.5 6.5 - - - 6.5 - - - - -
-# Raphael GRAY Club Unknown 0 0 - - - 0 - - - - -

* = not yet qualified, # = can't qualify. Must enter 6 of rounds 1-9 to qualify.
Best Of is Best 6 results from rounds 1-9

 

Female 11-12 14 Riders 5 Qualified
RANKNAMEGROUPTOTAL 
After 9 of 9 Rounds
RESULT POINTS
BEST OFRACE1
R1
2
R2
3
R3
4
R4
5
R5
6
R6
7
R7
8
R8
9
R9
1 Lucy MUNDAY TNT BMX Club S 275.0 275.0 46.0 40.5 47.5 49.0 43.0 - - - 49.0
2 Lara WONG Hayes Hawks BMX Club S 270.0 307.5 37.5 45.5 40.5 46.5 43.5 44.0 - 50.0 -
3 Samantha BAIRD Knightwood BMX Club S 265.5 374.5 41.5 44.5 44.0 40.5 27.0 41.5 45.5 46.0 44.0
4 Hannah HEDGES Gosport BMX Club S 236.5 236.5 42.0 39.5 42.0 - 35.0 37.5 40.5 - -
5 Layla JOHNSON Bournemouth BMX Club S 210.0 240.5 32.0 - 36.0 38.0 33.0 30.5 34.5 36.5 -
6# Stephanie MACK Club Cyclopark S 154.5 154.5 26.5 - 34.0 34.0 29.0 - 31.0 - -
7# Sara PEEL Guest 149.0 149.0 34.5 37.0 - - 40.5 - 37.0 - -
8# Saskia EARL Barking & Dagenham BMX Club (BADBMX) S 124.0 124.0 25.0 2.5 30.0 - - 27.0 - - 39.5
9# Abi PIKE Guest 100.0 100.0 - - - - 50.0 50.0 - - -
10# Phoebe GAYNOR Hackney BMX S 85.0 85.0 50.0 - - - - 35.0 - - -
11# Mia FARROW Guest 50.0 50.0 - - - - - - 50.0 - -
12# Roxy HINTON Guest 38.0 38.0 - - - - 38.0 - - - -
13# Opal KIRKMAN Greenwich BMX S 29.0 29.0 29.0 - - - - - - - -
14# Megan COETZEE Runnymede Rockets S 28.5 28.5 - - 28.5 - - - - - -

* = not yet qualified, # = can't qualify. Must enter 6 of rounds 1-9 to qualify.
Best Of is Best 6 results from rounds 1-9

 

Male 12 38 Riders 19 Qualified
RANKNAMEGROUPTOTAL 
After 9 of 9 Rounds
RESULT POINTS
BEST OFRACE1
R1
2
R2
3
R3
4
R4
5
R5
6
R6
7
R7
8
R8
9
R9
1 Ben CURLING Runnymede Rockets S 300.0 396.5 50.0 50.0 50.0 50.0 46.5 50.0 50.0 50.0 -
2 Harvey SHORT Gosport BMX Club S 281.5 401.5 43.0 46.0 46.5 33.0 46.5 45.5 44.0 47.0 50.0
3 Tyler COOMBS Bournemouth BMX Club S 269.0 269.0 46.5 43.5 - 45.5 - 44.0 46.0 43.5 -
4 Emily HUTT Hayes Hawks BMX Club S 247.0 247.0 40.0 40.0 - 40.5 42.5 - 41.0 - 43.0
5 Kaydon JAMES Peckham Challengers BMX Club S 235.5 341.5 36.5 33.5 36.0 38.5 41.0 39.5 37.5 39.5 39.5
6 Oliver NISCO Runnymede Rockets S 206.5 260.5 35.5 33.0 40.5 27.0 35.0 32.5 27.0 30.0 -
7 Samuel WRIGHT Knightwood BMX Club S 206.0 291.0 29.0 27.5 39.5 30.0 28.5 39.0 29.0 37.5 31.0
8 Nathan DUPRE Peckham Challengers BMX Club S 204.5 204.5 - 34.0 37.5 35.5 30.5 35.0 32.0 - -
9 Charlie BLACK Gosport BMX Club S 185.0 225.5 28.0 16.5 35.0 24.0 36.0 28.5 24.5 33.0 -
10 George FLORY Hayes Hawks BMX Club S 184.5 184.5 30.5 35.5 - 36.5 23.5 - 23.5 35.0 -
11 Kamil SULEYMAN Hackney BMX S 170.0 170.0 20.0 26.0 25.5 30.0 32.0 - - - 36.5
12 Boyd MARNHAM Hersden Harriers BMX Racing Club S 159.0 159.0 24.5 - 30.5 24.0 24.5 27.0 28.5 - -
13 Oakley HASSELL Bournemouth BMX Club S 155.5 216.5 23.5 24.0 23.0 20.5 28.5 20.0 20.5 30.0 26.5
14 Marley HOLLINGDALE-TONG Gosport BMX Club S 148.5 148.5 - 17.0 27.5 17.5 - 33.0 26.5 27.0 -
15 Lewis HARKNESS TNT BMX Club S 145.0 160.0 22.0 15.0 - 21.0 20.0 25.0 - 24.0 33.0
16 Reuben TALENT Knightwood BMX Club S 142.5 159.5 21.5 22.0 26.5 26.5 17.0 25.0 21.0 - -
17 Shaun TOBIN Hayes Hawks BMX Club S 139.5 170.5 15.5 17.5 21.0 21.0 15.5 23.5 - 25.5 31.0
18# Morgan CZERNUSZKA Hackney BMX S 113.0 113.0 16.5 24.0 23.5 - 24.5 - - - 24.5
19 Logan BROWN Knightwood BMX Club S 110.0 110.0 19.5 25.5 - 15.5 11.0 20.0 18.5 - -
20# Thomas GARDNER Knightwood BMX Club S 92.0 92.0 - - 22.5 16.5 19.0 15.5 - 18.5 -
21 Jez ROLFE Knightwood BMX Club S 90.5 99.0 - 10.0 18.0 13.0 8.5 16.5 12.5 20.5 -
22# Jacob CARREIRA-NG TNT BMX Club S 78.5 78.5 12.0 12.5 16.0 - - - 17.0 - 21.0
23# Lewis GREEN Peckham Challengers BMX Club S 65.5 65.5 - - - - - - 17.0 23.5 25.0
24# Dylan LOWE JumpClub S 56.0 56.0 - 11.0 16.5 11.5 - 17.0 - - -
25# Kenny ROBINSON Guest 46.5 46.5 - - - - - - - - 46.5
26# Thomas WINWOOD Bournemouth BMX Club S 37.0 37.0 - - 19.0 - - 18.0 - - -
27# Corbin BROWN Guest 35.5 35.5 - - - - - - 35.5 - -
28# Ben AVERY Guest 35.0 35.0 35.0 - - - - - - - -
29# Alfie WHITE Peckham Challengers BMX Club S 29.5 29.5 - - - - 10.0 - - - 19.5
30# Zach RENDALL TODD Club Cyclopark S 25.5 25.5 17.5 8.0 - - - - - - -
31# Alexander DOREE Club Unknown 25.0 25.0 - - - - 25.0 - - - -
=32# Lewis BUCKINGHAM Runnymede Rockets S 21.5 21.5 - 21.5 - - - - - - -
=32# Zach RENDALL-TODD Club Cyclopark S 21.5 21.5 - - - - - - - 21.5 -
34# Rossi FRETWELL Gosport BMX Club S 17.0 17.0 - - - - - - - 17.0 -
35# Callum BRISTOW Peckham Challengers BMX Club S 16.0 16.0 - - - - 16.0 - - - -
36# Jeremy OREGAN Knightwood BMX Club S 15.5 15.5 - - - - - - - 15.5 -
37# Dylan LOWE JumpClub S 15.0 15.0 - - - - - - 15.0 - -
38# Ambrose CLAXTON Peckham Challengers BMX Club S 12.0 12.0 - - - - 12.0 - - - -

* = not yet qualified, # = can't qualify. Must enter 6 of rounds 1-9 to qualify.
Best Of is Best 6 results from rounds 1-9

 

Male 13 33 Riders 16 Qualified
RANKNAMEGROUPTOTAL 
After 9 of 9 Rounds
RESULT POINTS
BEST OFRACE1
R1
2
R2
3
R3
4
R4
5
R5
6
R6
7
R7
8
R8
9
R9
1 Morgan WHITELEY Andover BMX Club S 287.5 287.5 47.0 44.0 - 50.0 49.5 50.0 - 47.0 -
2 Ashley ROGERS Knightwood BMX Club S 270.0 369.5 33.5 38.0 46.5 39.0 28.0 42.5 49.5 49.5 43.0
3 Tahir (Tai) SULEYMAN Hackney BMX S 262.0 262.0 38.5 41.0 43.0 43.5 46.0 - - - 50.0
4 Theo POPE Bournemouth BMX Club S 259.0 317.5 40.5 32.5 39.5 45.0 42.5 46.0 45.5 26.0 -
5 Alec MUNDAY TNT BMX Club S 233.5 233.5 43.0 35.5 41.0 36.0 32.0 - - - 46.0
6# James CAMPBELL Bournemouth BMX Club S 232.0 232.0 50.0 49.5 50.0 40.5 42.0 - - - -
7 Dan PEARCE Hayes Hawks BMX Club S 216.0 261.0 24.5 22.5 - 30.5 22.5 36.0 42.0 43.0 40.0
8 Alfie Jay WALLIS Merton Saints BMX Club S 188.5 251.5 27.5 17.0 25.0 21.0 26.5 36.0 30.0 37.0 31.5
9 Cameron CARTER Knightwood BMX Club S 185.5 248.0 17.0 22.5 32.0 24.0 23.0 31.5 30.5 34.5 33.0
10 Daniel ALVAREZ Peckham Challengers BMX Club S 182.0 233.0 25.5 25.5 27.5 28.5 25.5 40.5 34.5 25.5 -
11 Ben WILCOX Hayes Hawks BMX Club S 166.5 185.5 20.5 17.5 25.5 27.0 1.5 - 26.5 31.0 36.0
12# Tyler CARTER TNT BMX Club S 159.0 159.0 - 30.0 - 33.0 17.5 0 40.0 38.5 -
13 Jacob DAVIS Greenwich BMX S 153.0 174.0 27.0 - - 22.5 22.5 25.0 21.0 23.5 32.5
14 Jack WIGGINS Hersden Harriers BMX Racing Club S 129.0 162.5 18.5 21.0 23.5 19.5 15.0 - 20.0 22.5 22.5
15 Luca MANSI Bournemouth BMX Club S 127.5 127.5 30.5 7.0 28.5 17.0 18.5 - - - 26.0
16 Louis HORAN Runnymede Rockets S 127.0 142.0 15.0 16.0 28.0 - 16.5 24.0 23.0 - 19.5
17# Joel BROOKS Guest 107.0 107.0 21.5 20.5 - - 12.5 - 23.5 29.0 -
=18# Toby MAYNARD Barking & Dagenham BMX Club (BADBMX) S 92.5 92.5 21.5 - - 26.0 20.0 - - - 25.0
=18 Maleek SITHANEN Peckham Challengers BMX Club S 92.5 92.5 12.5 12.5 - 15.5 11.0 25.0 16.0 - -
20 Euan ROSS Runnymede Rockets S 90.5 90.5 - 10.0 17.0 16.5 9.5 21.5 16.0 - -
21# Tom WHITTAKER Bournemouth BMX Club S 88.0 88.0 - - - 20.0 - 29.0 17.0 - 22.0
22# Travis DIWELL-WILSON Gosport BMX Club S 72.0 72.0 36.0 - 36.0 - - - - - -
23# Sam PENNY Guest 70.0 70.0 - 30.0 - - - - 40.0 - -
24# Oscar RICKETTS Runnymede Rockets S 65.0 65.0 - 29.5 - - 35.5 - - - -
25# Toby ESSON Hersden Harriers BMX Racing Club S 47.5 47.5 16.5 - 19.0 12.0 - - - - -
26# William BLEVINS Guest 41.5 41.5 - 41.5 - - - - - - -
27# Kyle HILL Guest 37.0 37.0 - - - - 37.0 - - - -
28# Lennie CHEESEMAN Peckham Challengers BMX Club S 32.0 32.0 - - - - 32.0 - - - -
29# Louis CATFORD Gosport BMX Club S 22.0 22.0 - - 22.0 - - - - - -
30# Mikey KEANE Hayes Hawks BMX Club S 20.0 20.0 - - - - - - - 20.0 -
31# Scott GIPSON Gosport BMX Club S 19.0 19.0 - - 19.0 - - - - - -
32# Joshua POWELL-GIBBS Gosport BMX Club S 15.5 15.5 - - 15.5 - - - - - -
-# Jack PERRY Runnymede Rockets S 0 0 - 0 - - - - - - -

* = not yet qualified, # = can't qualify. Must enter 6 of rounds 1-9 to qualify.
Best Of is Best 6 results from rounds 1-9

 

Female 13-14 8 Riders 2 Qualified
RANKNAMEGROUPTOTAL 
After 9 of 9 Rounds
RESULT POINTS
BEST OFRACE1
R1
2
R2
3
R3
4
R4
5
R5
6
R6
7
R7
8
R8
9
R9
1 Amy WILLATS Barking & Dagenham BMX Club (BADBMX) S 289.0 374.5 47.5 43.0 50.0 50.0 45.5 46.5 - 42.5 49.5
2 Chloe LONG Merton Saints BMX Club S 248.5 248.5 42.5 - 45.5 45.0 38.0 41.0 36.5 - -
3# Leah CHAPPLE Guest 143.0 143.0 - 48.0 - - - - 47.5 47.5 -
4# Grace BRYCELAND Barking & Dagenham BMX Club (BADBMX) S 82.0 82.0 - - - 41.5 40.5 - - - -
5# Molly NICE Andover BMX Club S 50.0 50.0 - - - - 50.0 - - - -
6# Caitlin ELLIS Guest 47.0 47.0 - 47.0 - - - - - - -
7# Charlotte DAVIS Bristol BMX Club SW 41.5 41.5 - - - - - - 41.5 - -
8# Tegan FRIEND Ealing BMX Club S 2.0 2.0 2.0 - - - - - - - -

* = not yet qualified, # = can't qualify. Must enter 6 of rounds 1-9 to qualify.
Best Of is Best 6 results from rounds 1-9

 

Male 14 35 Riders 17 Qualified
RANKNAMEGROUPTOTAL 
After 9 of 9 Rounds
RESULT POINTS
BEST OFRACE1
R1
2
R2
3
R3
4
R4
5
R5
6
R6
7
R7
8
R8
9
R9
1 Ethan CRAIK Gosport BMX Club S 300.0 389.5 49.5 50.0 50.0 50.0 50.0 50.0 40.0 50.0 -
2 Matthew HUTT Hayes Hawks BMX Club S 253.0 253.0 37.5 44.5 - 44.0 45.5 - 46.0 - 35.5
3 Callum DAVIS Peckham Challengers BMX Club S 251.0 281.5 - 43.0 - 40.0 38.5 38.0 30.5 42.5 49.0
4 Dennie LABORDE Peckham Challengers BMX Club S 247.5 279.5 34.5 38.0 40.5 39.0 32.0 46.0 49.5 - -
5 Nick OATEN TNT BMX Club S 245.5 245.5 44.0 41.5 43.0 46.5 36.5 - - - 34.0
6 Reece SPELLING Gosport BMX Club S 216.0 216.0 30.5 - 46.5 - 12.5 40.5 40.5 45.5 -
7 Jos MARNHAM Hersden Harriers BMX Racing Club S 205.5 259.5 28.0 - 37.0 35.0 26.0 29.0 34.5 30.5 39.5
8 Samuel HAIGH Gosport BMX Club S 195.5 219.0 23.5 - 36.5 30.5 25.5 36.0 30.0 37.0 -
9 Izzy POPE Bournemouth BMX Club S 195.0 215.5 33.0 36.5 27.5 32.5 30.0 20.5 35.5 - -
10 Yobel SOLOMON Peckham Challengers BMX Club S 170.0 216.0 - 25.5 29.0 24.5 26.0 29.5 21.5 33.5 26.5
11 Harlie COLLINS Runnymede Rockets S 162.0 221.0 17.5 31.0 25.0 27.5 20.0 25.0 26.0 27.5 21.5
12# Sebastian PANTLIN Guest 152.5 152.5 - 34.0 - - 33.0 41.5 44.0 - -
13 Scott DELL Hayes Hawks BMX Club S 152.5 195.5 23.0 25.0 9.0 31.0 16.5 17.5 24.5 24.5 24.5
14 Suleiman HASSAN Peckham Challengers BMX Club S 152.0 182.0 8.5 23.5 21.5 23.5 - 25.0 24.0 34.0 22.0
15 Jamie BAIRD Knightwood BMX Club S 142.5 196.0 19.5 21.0 22.5 21.0 19.0 20.5 15.0 23.0 34.5
16 Broden SMITH Bournemouth BMX Club S 141.0 141.0 26.0 - 27.0 23.0 21.5 24.5 19.0 - -
17# Elle JUNKER Gosport BMX Club S 130.0 130.0 - 25.0 34.0 - 20.0 25.0 26.0 - -
18# Emily ORENA Hayes Hawks BMX Club S 121.0 121.0 - - - - 39.0 - - 37.5 44.5
19# Andres HOLGUIN Peckham Challengers BMX Club S 121.0 121.0 28.0 - - - - 32.0 21.5 - 39.5
20 Finnley STEPHENSON TNT BMX Club S 101.0 118.5 12.5 17.0 17.0 17.0 11.0 17.5 6.5 - 20.0
21# Rohan BECKFORD Merton Saints BMX Club S 98.5 98.5 19.0 - 17.0 19.0 - 20.0 23.5 - -
22# Oliver WEBB Hayes Hawks BMX Club S 93.5 93.5 14.5 23.0 20.5 - - 16.0 - 19.5 -
23 Thomas WINWOOD Bournemouth BMX Club S 92.5 92.5 10.5 15.5 18.0 19.0 - 0 9.5 20.0 -
24# Miriam PEEL Guest 82.0 82.0 22.5 24.0 - - 15.5 - 20.0 - -
25# Fraser PEARMAN Knightwood BMX Club S 73.0 73.0 - 17.5 13.0 16.5 - 12.5 13.5 - -
26# Lewis HULL Knightwood BMX Club S 70.5 70.5 13.5 - 11.5 15.0 - - 10.5 20.0 -
27# Alex MILLUM TNT BMX Club S 54.0 54.0 - - - - - - 18.0 - 36.0
28# Lewis WILLIAMS Gosport BMX Club S 54.0 54.0 1.5 - 23.5 - 17.0 - 12.0 - -
29# Jack BODMAN Bournemouth BMX Club S 46.0 46.0 46.0 - - - - - - - -
30# Joshuah WERNER TNT BMX Club S 42.0 42.0 42.0 - - - - - - - -
31# Jordan HENRY Peckham Challengers BMX Club S 41.5 41.5 - - - - 41.5 - - - -
32# Bevan ENFIELD Gosport BMX Club S 36.0 36.0 20.5 - 15.5 - - - - - -
33# Oscar RICKETTS Runnymede Rockets S 30.0 30.0 30.0 - - - - - - - -
34# Ben BARNETT Runnymede Rockets S 18.5 18.5 - 18.5 - - - - - - -
35# Brodie BURTON Runnymede Rockets S 12.5 12.5 - 12.5 - - - - - - -

* = not yet qualified, # = can't qualify. Must enter 6 of rounds 1-9 to qualify.
Best Of is Best 6 results from rounds 1-9

 

Male 15 27 Riders 16 Qualified
RANKNAMEGROUPTOTAL 
After 9 of 9 Rounds
RESULT POINTS
BEST OFRACE1
R1
2
R2
3
R3
4
R4
5
R5
6
R6
7
R7
8
R8
9
R9
1 Toby HARRIS TNT BMX Club S 279.0 356.0 45.0 49.5 39.0 43.0 42.0 38.0 - 50.0 49.5
2 Connor HEDGES Gosport BMX Club S 267.5 267.5 41.5 46.0 46.5 - 47.0 42.5 44.0 - -
3 Keavon SHARPE Peckham Challengers BMX Club S 265.5 265.5 50.0 39.5 40.0 40.0 - 50.0 - - 46.0
4 Jason DALEY Hayes Hawks BMX Club S 247.5 311.0 44.0 30.5 33.0 45.5 33.5 38.0 49.0 - 37.5
5 Nathan KONGGUTONG Hackney BMX S 216.5 296.0 33.5 32.5 28.0 34.0 36.5 25.0 26.5 40.0 40.0
6 Nathan ROGERS Knightwood BMX Club S 214.0 291.5 35.0 34.0 23.0 26.0 28.5 31.5 37.5 46.0 30.0
7# Joshuah WERNER TNT BMX Club S 201.0 201.0 - 0 35.0 38.5 - 44.5 40.0 - 43.0
8 Louis EDWARDS Peckham Challengers BMX Club S 198.5 224.0 32.0 25.5 26.5 - - 29.0 34.0 42.5 34.5
9# Evan WATSON Gosport BMX Club S 198.0 198.0 38.0 40.0 43.0 - 40.0 37.0 - - -
10 Connor BLYTH Knightwood BMX Club S 167.0 223.5 21.5 19.5 15.5 24.0 25.0 26.0 29.5 37.0 25.5
11 Zak ROGERS TNT BMX Club S 164.0 187.0 28.0 24.0 31.5 - 24.5 23.0 24.0 - 32.0
12 Lloyd FREEMAN JumpClub S 153.5 153.5 23.5 23.5 23.5 29.0 27.0 - - 27.0 -
13# Jack BODMAN Bournemouth BMX Club S 150.0 150.0 - - 50.0 50.0 50.0 - - - -
14 Sam TRIEBNER Runnymede Rockets S 148.0 148.0 24.5 32.5 22.0 - 24.0 - 20.5 - 24.5
15 Oliver WARBURTON Runnymede Rockets S 140.0 157.5 23.5 23.5 22.5 17.5 28.5 - 21.0 - 21.0
16 Oliver GWILLIAM Knightwood BMX Club S 137.0 149.5 19.5 16.5 20.0 - 12.5 23.0 24.0 34.0 -
17# Joseph CARTER TNT BMX Club S 130.5 130.5 - 23.0 - 24.0 23.5 0 30.5 29.5 -
18 Jack MOWAT TNT BMX Club S 119.5 162.5 15.5 13.0 17.0 20.0 19.0 17.5 14.5 23.5 22.5
19 Richard PENNEY JumpClub S 114.5 125.5 - 11.0 17.0 17.5 18.5 - 16.5 24.0 21.0
20 Tyler BRUMPTON Knightwood BMX Club S 111.5 111.5 17.5 17.5 21.5 - 15.0 17.0 - 23.0 -
21# Harrison LE MARECHAL Knightwood BMX Club S 99.0 99.0 - - - 15.5 16.0 18.5 17.5 31.5 -
22# Max PENNY Guest 85.0 85.0 - 39.0 - - - - 46.0 - -
23# Max HENDERSON-GOODFELLOW Merton Saints BMX Club S 64.0 64.0 27.0 19.0 - 18.0 - - - - -
24# Alex READE Guest 37.5 37.5 - - - - 37.5 - - - -
25# Cassius BART Brixton BMX Club S 36.0 36.0 19.0 17.0 - - - - - - -
26# Kobi JOYCE Bournemouth BMX Club S 32.5 32.5 - - - 32.5 - - - - -
27# Megan DUHIG TNT BMX Club S 17.0 17.0 - - - - 17.0 - - - -

* = not yet qualified, # = can't qualify. Must enter 6 of rounds 1-9 to qualify.
Best Of is Best 6 results from rounds 1-9

 

Female 15-16 5 Riders 1 Qualified
RANKNAMEGROUPTOTAL 
After 9 of 9 Rounds
RESULT POINTS
BEST OFRACE1
R1
2
R2
3
R3
4
R4
5
R5
6
R6
7
R7
8
R8
9
R9
1 Ella-Louise CATFORD Gosport BMX Club S 282.0 282.0 50.0 - 46.0 46.0 48.5 - 45.5 46.0 -
2# Chloe FARROW Guest 49.5 49.5 - - - - - - 49.5 - -
3# Lily WALTERS Merton Saints BMX Club S 45.0 45.0 45.0 - - - - - - - -
4# Macey HINTON Guest 44.0 44.0 - - - - 44.0 - - - -
5# Taylor-Lei MOHAN Peckham Challengers BMX Club S 42.0 42.0 - - - - - - - 42.0 -

* = not yet qualified, # = can't qualify. Must enter 6 of rounds 1-9 to qualify.
Best Of is Best 6 results from rounds 1-9

 

Male 16 13 Riders 6 Qualified
RANKNAMEGROUPTOTAL 
After 9 of 9 Rounds
RESULT POINTS
BEST OFRACE1
R1
2
R2
3
R3
4
R4
5
R5
6
R6
7
R7
8
R8
9
R9
1 Logan DICKSON Hayes Hawks BMX Club S 285.5 363.0 35.0 49.5 42.5 45.5 45.5 50.0 50.0 - 45.0
2 Lewis GILES Gosport BMX Club S 272.0 387.0 45.5 34.5 45.0 41.0 39.5 44.5 45.5 50.0 41.5
3# Luke SHRIEVER TNT BMX Club S 249.5 249.5 49.5 - 50.0 50.0 50.0 - - - 50.0
4 Robert FLETCHER Gosport BMX Club S 247.5 319.5 38.0 44.0 40.5 - 34.5 42.0 41.0 42.0 37.5
5 Ben THOMPSON Runnymede Rockets S 238.0 272.0 42.0 39.0 37.0 37.5 38.0 - 34.0 44.5 -
6 Matthew PULLEN Hersden Harriers BMX Racing Club S 223.0 288.0 36.0 40.5 34.5 34.0 31.0 37.5 37.0 37.5 -
7 Billy SMITH JumpClub S 182.5 182.5 33.5 27.0 31.0 - 26.5 - 30.5 34.0 -
8# Joshua GAYLE Peckham Challengers BMX Club S 96.0 96.0 - - - - - 4.0 27.5 30.5 34.0
9# Daniel BRIGGS Merton Saints BMX Club S 76.5 76.5 27.0 - 25.5 - 24.0 - - - -
10# Ross DELL Hayes Hawks BMX Club S 64.0 64.0 32.5 - 31.5 - - - - - -
11# Jack LEWINGTON Andover BMX Club S 31.0 31.0 - 31.0 - - - - - - -
12# Trystan ALLEN Andover BMX Club S 26.5 26.5 - - 26.5 - - - - - -
13# Tyler HULL Knightwood BMX Club S 25.0 25.0 25.0 - - - - - - - -

* = not yet qualified, # = can't qualify. Must enter 6 of rounds 1-9 to qualify.
Best Of is Best 6 results from rounds 1-9

 

Male 17-29 38 Riders 7 Qualified
RANKNAMEGROUPTOTAL 
After 9 of 9 Rounds
RESULT POINTS
BEST OFRACE1
R1
2
R2
3
R3
4
R4
5
R5
6
R6
7
R7
8
R8
9
R9
1 Dieren MACAULEY-PERRY Peckham Challengers BMX Club S 274.5 276.0 49.5 45.0 1.5 - 30.5 50.0 50.0 - 49.5
2 William BARTUP TNT BMX Club S 217.5 269.5 26.0 34.5 27.0 42.0 26.0 - 27.5 41.5 45.0
3# Rhys DEANS Gosport BMX Club S 216.0 216.0 41.5 - 50.0 - 31.5 43.0 - 50.0 -
4 George NEWELL Hayes Hawks BMX Club S 208.5 273.0 22.5 25.0 34.5 37.5 17.0 27.0 28.5 45.0 36.0
5 Joseph BREWER Hayes Hawks BMX Club S 203.0 203.0 - 43.0 - 37.5 15.0 29.0 39.5 - 39.0
6# Rhys TROTTER Bournemouth BMX Club S 190.5 190.5 35.5 38.5 41.0 - - 38.5 37.0 - -
7# Bethany SHRIEVER TNT BMX Club S 177.0 177.0 31.0 - 37.5 41.0 27.5 - - - 40.0
8# Finlay MEAD Andover BMX Club S 173.0 173.0 37.0 48.5 - 50.0 - 37.5 - - -
9 Ben WHEELER Bournemouth BMX Club S 144.5 144.5 7.5 24.5 32.0 32.0 22.5 26.0 - - -
10 James POTTS JumpClub S 144.0 144.0 - 22.5 24.5 29.0 13.5 - 24.0 - 30.5
11# Caine CUSHEN Gosport BMX Club S 136.5 136.5 - 27.5 41.5 - 1.5 30.0 36.0 - -
12# Jordell HORSLEY-HAUGHTON Peckham Challengers BMX Club S 127.5 127.5 40.5 - 45.5 - - - 41.5 - -
13 Reece LUCAS Hayes Hawks BMX Club S 100.5 100.5 - 30.0 2.0 1.5 12.0 - 22.0 - 33.0
14# Brynley SAVAGE Bournemouth BMX Club S 92.0 92.0 46.5 - - - 45.5 - - - -
15# Ryan KING Runnymede Rockets S 82.0 82.0 - 32.5 29.5 1.0 19.0 - - - -
16# Jack GORDON-STABLES Andover BMX Club S 53.0 53.0 28.5 - - - 24.5 - - - -
17# Joshua BRADSHAW Runnymede Rockets S 52.0 52.0 28.0 - - - 1.5 1.0 19.0 2.5 -
18# Owen DUHIG TNT BMX Club S 50.5 50.5 32.0 - - - 18.5 - - - -
19# Jordan FERMOR Peckham Challengers BMX Club S 48.5 48.5 - - - - 48.5 - - - -
20# Jack BODMAN Bournemouth BMX Club S 46.5 46.5 - - - - - 46.5 - - -
21# Fergus NEAVE Gosport BMX Club S 45.5 45.5 - - - - - - 45.5 - -
22# Ashley BINNER Gosport BMX Club S 42.0 42.0 - - - - 42.0 - - - -
23# Will SMITH Runnymede Rockets S 41.0 41.0 - - - - 41.0 - - - -
24# Alex BROWN Gosport BMX Club S 40.0 40.0 - - - - 40.0 - - - -
25# Billy HUGHES Knightwood BMX Club S 36.5 36.5 - 36.5 - - - - - - -
26# Owen BAXTER TNT BMX Club S 35.0 35.0 - - - - 35.0 - - - -
27# Joshua WALLIS Guest 34.5 34.5 - - - - 34.5 - - - -
28# Ben WHEELER Bournemouth BMX Club S 31.5 31.5 - - - - - - 31.5 - -
29# Blaine RIDGE-DAVIS Peckham Challengers BMX Club S 27.0 27.0 - - - - 27.0 - - - -
30# Darren UTTLEY JumpClub S 25.5 25.5 - - - - 25.5 - - - -
=31# Jack HEBRON Bournemouth BMX Club S 23.5 23.5 23.5 - - - - - - - -
=31# James HORWOOD Runnymede Rockets S 23.5 23.5 - - - - 22.0 - - - 1.5
=33# Jake READ Runnymede Rockets S 21.5 21.5 21.5 - - - - - - - -
=33# Karys RICHARDS Merton Saints BMX Club S 21.5 21.5 21.5 - - - - - - - -
35# Grant HILL Andover BMX Club S 21.0 21.0 - - - - - - 21.0 - -
36# David VARGAS Peckham Challengers BMX Club S 17.5 17.5 17.5 - - - - - - - -
37# Charlotte GREEN Guest 10.0 10.0 - - - - 10.0 - - - -
-# Joe STUPPLE Barking & Dagenham BMX Club (BADBMX) S 0 0 - - - - - - 0 - -

* = not yet qualified, # = can't qualify. Must enter 6 of rounds 1-9 to qualify.
Best Of is Best 6 results from rounds 1-9

 

Master Men 17 Riders 2 Qualified
RANKNAMEGROUPTOTAL 
After 9 of 9 Rounds
RESULT POINTS
BEST OFRACE1
R1
2
R2
3
R3
4
R4
5
R5
6
R6
7
R7
8
R8
9
R9
1 Gary OBRIEN TNT BMX Club S 288.0 362.0 46.0 49.5 50.0 49.5 - 33.0 41.0 47.0 46.0
2# Michael PINNOCK Peckham Challengers BMX Club S 229.0 229.0 49.0 - - 44.5 - 42.0 46.0 - 47.5
3 Tom MINTON Runnymede Rockets S 213.5 213.5 39.0 32.0 37.5 36.5 - 32.5 36.0 - -
4# Adam BUDAY Hayes Hawks BMX Club S 200.5 200.5 - 38.0 - 42.5 45.5 39.0 35.5 - -
5# Ross COPSEY Bournemouth BMX Club S 115.5 115.5 35.5 35.0 45.0 - - - - - -
6# Rob JUANPERA Runnymede Rockets S 101.5 101.5 36.0 25.0 40.5 - - - - - -
7# Zoltan BUDAY Hayes Hawks BMX Club S 97.0 97.0 - - - - - 47.5 49.5 - -
8# Sim JOHNSTON TNT BMX Club S 71.5 71.5 - 30.5 - - - - - - 41.0
9# Alan HILL Guest 50.0 50.0 - - - - 50.0 - - - -
10# Lee SWEETLAND Guest 42.5 42.5 - 42.5 - - - - - - -
11# Matthieu TRINQUART Peckham Challengers BMX Club S 42.5 42.5 42.5 - - - - - - - -
12# Danny TAYLOR Bristol BMX Club SW 36.5 36.5 - 36.5 - - - - - - -
13# Fabio CARVALHO Hackney BMX S 35.5 35.5 35.5 - - - - - - - -
14# Marc BROWN Guest 32.5 32.5 - - - - - - 32.5 - -
15# David NEAL Hayes Hawks BMX Club S 31.5 31.5 - - - 31.5 - - - - -
16# Martin STEFANOVIC Peckham Challengers BMX Club S 29.0 29.0 29.0 - - - - - - - -
17# Pedro RIVEROS ABAUNZA Ealing BMX Club S 26.5 26.5 26.5 - - - - - - - -

* = not yet qualified, # = can't qualify. Must enter 6 of rounds 1-9 to qualify.
Best Of is Best 6 results from rounds 1-9

 

Veteran Men 22 Riders 10 Qualified
RANKNAMEGROUPTOTAL 
After 9 of 9 Rounds
RESULT POINTS
BEST OFRACE1
R1
2
R2
3
R3
4
R4
5
R5
6
R6
7
R7
8
R8
9
R9
1 Craig HUGHES TNT BMX Club S 289.0 416.5 49.5 48.0 44.0 40.5 46.0 46.0 43.0 49.5 50.0
2 Christian KIFT Bournemouth BMX Club S 287.0 324.0 - 37.0 46.0 50.0 46.0 50.0 49.5 45.5 -
3 Tony PHILLIPS-PITMAN Bournemouth BMX Club S 233.5 233.5 - 40.5 41.5 34.5 - 41.5 35.0 40.5 -
4 Jason KING Runnymede Rockets S 231.0 294.0 39.5 38.5 31.0 37.0 2.5 29.5 36.5 34.0 45.5
5 Bernie SCHAALE Bournemouth BMX Club S 200.0 200.0 - - 35.5 26.5 25.0 42.5 40.5 30.0 -
6 Michael BAGGS Knightwood BMX Club S 198.0 247.5 31.5 - 23.5 31.0 26.0 37.0 32.0 31.0 35.5
7 Stuart CATFORD Gosport BMX Club S 194.5 215.0 20.5 33.0 37.5 25.5 37.0 - 29.0 32.5 -
8# Neil STEWART Hayes Hawks BMX Club S 186.0 186.0 46.0 46.5 - 46.5 3.0 - 44.0 - -
9 Phil BEER Hersden Harriers BMX Racing Club S 185.0 238.0 30.0 33.5 30.0 29.0 30.0 32.5 27.0 26.0 -
10 Mark DOVE Gosport BMX Club S 178.5 178.5 36.5 - - 21.0 23.5 33.5 23.0 - 41.0
11 Mark LOWE JumpClub S 150.5 150.5 27.0 21.5 26.5 23.5 - 26.5 25.5 - -
12# Ryan DAVIS TNT BMX Club S 148.0 148.0 43.0 33.0 - - 36.0 - - - 36.0
13# Martin DAVEY Peckham Challengers BMX Club S 102.5 102.5 21.5 18.0 20.5 19.5 - - 23.0 - -
14# Matt HAYWOOD Andover BMX Club S 81.5 81.5 - - - 41.0 40.5 - - - -
15# Christopher BEAGLEY Guest 68.0 68.0 24.5 20.5 - - 23.0 - - - -
16# Paul TERRY TNT BMX Club S 65.0 65.0 36.0 26.5 - 2.5 - - - - -
17# Darren MEADES Bournemouth BMX Club S 50.5 50.5 - 26.0 24.5 - - - - - -
18# Martin PARKER Peckham Challengers BMX Club S 34.5 34.5 - - - - 34.5 - - - -
19# Graham DAVIES Hayes Hawks BMX Club S 34.0 34.0 - 17.0 - 17.0 - - - - -
20# Adrian MARTIN Brixton BMX Club S 21.5 21.5 21.5 - - - - - - - -
=21# Andrew OHARE Reading BMX Club S 21.0 21.0 21.0 - - - - - - - -
=21# Adrian YOUNG Hayes Hawks BMX Club S 21.0 21.0 - 21.0 - - - - - - -

* = not yet qualified, # = can't qualify. Must enter 6 of rounds 1-9 to qualify.
Best Of is Best 6 results from rounds 1-9

 

17-29 Ladies Cruiser 3 Riders 1 Qualified
RANKNAMEGROUPTOTAL 
After 9 of 9 Rounds
RESULT POINTS
BEST OFRACE1
R1
2
R2
3
R3
4
R4
5
R5
6
R6
7
R7
8
R8
9
R9
1 Bethany FLETCHER Gosport BMX Club S 289.0 289.0 46.0 47.5 47.5 - 48.0 50.0 50.0 - -
2# Chloe PAINTER Runnymede Rockets S 205.0 205.0 - - 38.0 - - 36.5 41.0 44.0 45.5
3# Michelle EATON Gosport BMX Club S 44.0 44.0 - - - - - 44.0 - - -

* = not yet qualified, # = can't qualify. Must enter 6 of rounds 1-9 to qualify.
Best Of is Best 6 results from rounds 1-9

 

30+ Ladies Cruiser 9 Riders 4 Qualified
RANKNAMEGROUPTOTAL 
After 9 of 9 Rounds
RESULT POINTS
BEST OFRACE1
R1
2
R2
3
R3
4
R4
5
R5
6
R6
7
R7
8
R8
9
R9
1 Renee DIWELL Gosport BMX Club S 278.0 278.0 45.0 49.0 45.5 - - - 48.5 40.5 49.5
2 Anita WONG Hayes Hawks BMX Club S 260.5 299.0 38.5 39.5 40.5 45.5 40.0 48.5 - 46.5 -
3 Kelly MCKAY Club Unknown 258.5 324.5 30.5 37.0 35.5 39.0 44.0 - 44.0 49.0 45.5
4 Tabitha RENDALL Club Cyclopark S 234.5 270.5 33.0 3.0 33.0 40.0 - 42.5 39.5 38.0 41.5
5# Kim BATSFORD JumpClub S 148.0 148.0 - - 48.5 49.5 50.0 - - - -
6# Carolyn PANTLIN Guest 72.5 72.5 - - - - - 38.0 34.5 - -
7# Nicola SPIERS Gosport BMX Club S 70.5 70.5 36.5 - - 34.0 - - - - -
8# Boo KENDALL Hayes Hawks BMX Club S 50.0 50.0 50.0 - - - - - - - -
9# Kim BENT Runnymede Rockets S 43.0 43.0 - 43.0 - - - - - - -

* = not yet qualified, # = can't qualify. Must enter 6 of rounds 1-9 to qualify.
Best Of is Best 6 results from rounds 1-9

 

Junior Cruiser 16 Riders 7 Qualified
RANKNAMEGROUPTOTAL 
After 9 of 9 Rounds
RESULT POINTS
BEST OFRACE1
R1
2
R2
3
R3
4
R4
5
R5
6
R6
7
R7
8
R8
9
R9
1 Nathan DUPRE Peckham Challengers BMX Club S 296.0 296.0 - 46.0 50.0 50.0 50.0 50.0 50.0 - -
2 Luke TERRY TNT BMX Club S 260.5 374.5 39.5 40.0 41.5 44.0 37.0 43.5 37.5 41.5 50.0
3 Zion POULTER Bournemouth BMX Club S 253.0 362.5 38.5 34.5 37.5 42.0 40.0 37.5 42.0 45.5 45.0
4 Arne ESSLEMONT Andover BMX Club S 239.5 343.0 34.5 40.0 45.0 36.5 35.5 35.0 34.0 42.0 40.5
5# Zach RENDALL TODD Club Cyclopark S 214.0 214.0 45.5 28.0 - - - 46.0 44.5 50.0 -
6 Adam SWEETMAN Runnymede Rockets S 212.5 212.5 - 37.0 33.5 34.5 33.5 39.5 - 34.5 -
7 Amber SHEPHERD Andover BMX Club S 195.5 276.0 27.0 34.0 31.0 30.0 26.5 32.0 30.5 27.0 38.0
8 Brandon HARVARD-TAYLOR Bournemouth BMX Club S 161.0 209.0 23.5 26.5 27.0 24.5 25.0 26.5 27.0 29.0 -
9# Tyler COOMBS Guest 100.0 100.0 50.0 50.0 - - - - - - -
10# Daniel PAINTER Runnymede Rockets S 66.0 66.0 - - - - - - - 31.5 34.5
11# Harry KEET Knightwood BMX Club S 58.0 58.0 - - - - 29.0 29.0 - - -
12# Samuel STARKEY Hayes Hawks BMX Club S 54.0 54.0 30.5 23.5 - - - - - - -
13# Boyd MARNHAM Hersden Harriers BMX Racing Club S 45.5 45.5 - - - - 45.5 - - - -
14# Joseph HARRIS TNT BMX Club S 42.0 42.0 - - - - 42.0 - - - -
15# Ashton COOMBS Bournemouth BMX Club S 38.0 38.0 - - - - - - - 38.0 -
16# Tom SCHWIMMBECK Brixton BMX Club S 27.5 27.5 - - - 27.5 - - - - -

* = not yet qualified, # = can't qualify. Must enter 6 of rounds 1-9 to qualify.
Best Of is Best 6 results from rounds 1-9

 

Expert Cruiser 18 Riders 7 Qualified
RANKNAMEGROUPTOTAL 
After 9 of 9 Rounds
RESULT POINTS
BEST OFRACE1
R1
2
R2
3
R3
4
R4
5
R5
6
R6
7
R7
8
R8
9
R9
1 Theo POPE Bournemouth BMX Club S 267.5 339.5 39.5 45.0 40.0 32.5 40.0 45.0 47.5 50.0 -
2 Max SPIERS Gosport BMX Club S 253.0 323.0 38.0 50.0 43.0 34.5 - 35.5 41.5 38.5 42.0
3 Max HENDERSON-GOODFELLOW Merton Saints BMX Club S 250.5 326.0 42.0 37.5 - 39.0 40.5 38.0 41.0 42.5 45.5
4# Noah SHRIEVER TNT BMX Club S 237.5 237.5 47.0 - 50.0 43.5 49.5 - - - 47.5
5 Tom WHITTAKER Bournemouth BMX Club S 182.0 205.5 30.0 33.0 28.5 23.5 - 30.5 29.5 - 30.5
6 Jack WIGGINS Hersden Harriers BMX Racing Club S 178.0 227.0 27.0 27.0 25.0 24.0 32.0 - 31.5 29.0 31.5
7 Oliver WEBB Hayes Hawks BMX Club S 171.5 171.5 25.5 29.5 31.5 29.5 - 27.0 - 28.5 -
8# Travis DIWELL-WILSON Gosport BMX Club S 161.0 161.0 - - 37.5 - - - 46.0 40.0 37.5
9 Luca MANSI Bournemouth BMX Club S 153.5 153.5 32.5 5.0 35.5 26.0 27.5 - - - 27.0
10# Toby HARRIS TNT BMX Club S 143.0 143.0 - - - 46.5 46.5 50.0 - - -
11# Connor HEDGES Gosport BMX Club S 132.0 132.0 47.0 39.5 45.5 - - - - - -
12# Tyler COOMBS Bournemouth BMX Club S 112.0 112.0 - - - 38.0 - - 37.0 37.0 -
13# Nick OATEN TNT BMX Club S 86.5 86.5 - - - 49.5 35.0 - - - 2.0
14# Broden SMITH Bournemouth BMX Club S 72.5 72.5 35.5 - - - 37.0 - - - -
15# Alec MUNDAY TNT BMX Club S 66.5 66.5 - - - - 31.0 - - - 35.5
16# Joshuah WERNER TNT BMX Club S 45.5 45.5 - - - - - 39.5 4.0 - 2.0
17# Connor BLYTH Knightwood BMX Club S 40.5 40.5 - - - - - - - - 40.5
18# Broden SMITH Bournemouth BMX Club S 36.5 36.5 - - - - - - 36.5 - -

* = not yet qualified, # = can't qualify. Must enter 6 of rounds 1-9 to qualify.
Best Of is Best 6 results from rounds 1-9

 

Open Cruiser 49 Riders 14 Qualified
RANKNAMEGROUPTOTAL 
After 9 of 9 Rounds
RESULT POINTS
BEST OFRACE1
R1
2
R2
3
R3
4
R4
5
R5
6
R6
7
R7
8
R8
9
R9
1 Simon FLETCHER TNT BMX Club S 278.0 389.5 39.5 47.5 34.0 46.5 38.0 47.0 41.5 47.0 48.5
2 Mark WARFIELD Hayes Hawks BMX Club S 258.5 258.5 31.0 38.5 - 49.5 49.5 40.0 - 50.0 -
3 Patrick ROBINSON Merton Saints BMX Club S 252.5 343.0 28.5 45.5 46.0 40.5 32.5 41.0 29.5 40.0 39.5
4 Paul TERRY TNT BMX Club S 248.0 310.5 42.5 37.5 31.5 39.5 43.0 31.0 38.5 - 47.0
5 Jake SHEPHERD Gosport BMX Club S 226.0 272.5 24.5 40.5 23.0 23.5 40.5 40.5 - 37.0 43.0
6# Howard BLAKES Runnymede Rockets S 171.5 171.5 - - 20.0 31.0 - - 40.5 42.5 37.5
7 James PRITCHARD Hersden Harriers BMX Racing Club S 164.5 185.0 24.0 32.5 22.5 20.5 29.0 25.0 - 31.5 -
8 Myles GAULT Merton Saints BMX Club S 162.0 202.0 20.0 20.0 - 23.0 28.0 23.0 21.0 33.5 33.5
9 Michael WHITTAKER Bournemouth BMX Club S 160.0 193.5 15.0 18.5 22.5 27.0 - 26.0 20.5 29.5 34.5
10 Alex DICKINSON Knightwood BMX Club S 145.5 145.5 15.5 25.0 29.5 - 19.5 27.5 - - 28.5
11 Jordan PETERS Runnymede Rockets S 144.5 144.5 - 22.0 33.0 - - 23.0 20.0 23.5 23.0
12# Aidan CORRIGAN Hammersmith BMX Club S 142.5 142.5 24.5 27.5 38.5 30.0 22.0 - - - -
13 Keith BROWN Knightwood BMX Club S 140.0 169.5 12.5 20.5 17.0 22.5 - 20.5 24.5 26.5 25.5
14# Thomas HARRISON TNT BMX Club S 127.0 127.0 46.0 - 47.5 - 33.5 - - - -
15# Matthew GRIFFIN Gosport BMX Club S 123.5 123.5 30.5 - - - 33.0 26.5 33.5 - -
16 Mark CHAPMAN Runnymede Rockets S 107.0 130.5 11.0 12.5 - 16.0 17.5 16.5 13.5 19.5 24.0
17# Darren BOUGHTON Barking & Dagenham BMX Club (BADBMX) S 104.0 104.0 - 28.5 42.5 33.0 - - - - -
18# Gregory REED Runnymede Rockets S 103.0 103.0 - - - 35.0 - 35.5 32.5 - -
19 Steve EARL Barking & Dagenham BMX Club (BADBMX) S 102.5 109.5 7.5 7.0 16.5 17.0 24.5 15.5 - - 21.5
20 Andrew BALLARD Knightwood BMX Club S 84.5 84.5 6.5 - 12.5 11.0 - 18.0 15.0 21.5 -
21# Ben MAYNARD Barking & Dagenham BMX Club (BADBMX) S 83.0 83.0 - - - 37.0 46.0 - - - -
22# Max BRAGGER Barking & Dagenham BMX Club (BADBMX) S 80.5 80.5 49.5 31.0 - - - - - - -
23# Steve WILLCOCKS Knightwood BMX Club S 77.5 77.5 37.5 - 28.5 - - 11.5 - - -
24# Justin ESSON Hersden Harriers BMX Racing Club S 73.0 73.0 35.0 - 38.0 - - - - - -
25# Graham WATTS Bristol BMX Club SW 71.0 71.0 - 41.5 - - - - 29.5 - -
26# Kai RIVIERE East Kent BMX Club S 66.5 66.5 - 32.5 - - - 34.0 - - -
27# Lee ALLEN Barking & Dagenham BMX Club (BADBMX) S 52.0 52.0 18.0 13.5 - 20.5 - - - - -
28# Bernie SCHAALE Bournemouth BMX Club S 51.5 51.5 - - - - - 46.0 2.5 3.0 -
29# Richard PENNY Guest 50.5 50.5 - 22.5 - - - - 28.0 - -
30# Connor HEDGES Gosport BMX Club S 50.0 50.0 - - - - - - 50.0 - -
31# Mike WONG Peckham Challengers BMX Club S 50.0 50.0 - 24.5 - - - - 25.5 - -
32# Matt PICKERING TNT BMX Club S 48.5 48.5 - - 23.0 25.5 - - - - -
33# Stuart BREEZE Guest 46.5 46.5 - - - - - - 46.5 - -
34# Jimmy ODEE Guest 45.0 45.0 - - - - - - - 23.0 22.0
35# Darren FLINT Runnymede Rockets S 44.0 44.0 31.5 12.5 - - - - - - -
36# Lee MATTHEWS Guest 40.5 40.5 - - - - 23.5 17.0 - - -
37# Steve KELLY Runnymede Rockets S 40.0 40.0 - 16.0 24.0 - - - - - -
38# Connor ADAMS Barking & Dagenham BMX Club (BADBMX) S 34.0 34.0 - 6.5 14.5 - - - 13.0 - -
39# Neal BLAKES Merton Saints BMX Club S 33.0 33.0 22.0 - 11.0 - - - - - -
40# Alan LEE Barking & Dagenham BMX Club (BADBMX) S 27.0 27.0 - 7.0 10.5 9.5 - - - - -
41# Andrew PATERSON Greenwich BMX S 25.5 25.5 10.0 - - 15.5 - - - - -
42# Billy STUPPLE Barking & Dagenham BMX Club (BADBMX) S 23.5 23.5 - - - - - - 23.5 - -
43# Michael WOOF Brixton BMX Club S 22.5 22.5 - 10.0 - 12.5 - - - - -
44# Joseph CZERNUSZKA Hackney BMX S 21.5 21.5 - - - - 21.5 - - - -
45# Paul MOUNSEY Guest 21.0 21.0 - - - - 21.0 - - - -
46# Chris MARGRAVE-GREGORY Runnymede Rockets S 17.5 17.5 17.5 - - - - - - - -
47# Neil HEDGES Gosport BMX Club S 17.0 17.0 - - - - - - 17.0 - -
48# David GLENDOWER Hersden Harriers BMX Racing Club S 12.5 12.5 - 12.5 - - - - - - -
49# Gary HAWKES Andover BMX Club S 12.0 12.0 - - - - - - 12.0 - -

* = not yet qualified, # = can't qualify. Must enter 6 of rounds 1-9 to qualify.
Best Of is Best 6 results from rounds 1-9

 

Super Cruiser 32 Riders 5 Qualified
RANKNAMEGROUPTOTAL 
After 9 of 9 Rounds
RESULT POINTS
BEST OFRACE1
R1
2
R2
3
R3
4
R4
5
R5
6
R6
7
R7
8
R8
9
R9
1 Mario Gabriel BERNO Brixton BMX Club S 249.0 318.0 38.0 49.0 42.5 35.0 35.5 38.5 34.0 45.5 -
2# Will SMITH Runnymede Rockets S 241.0 241.0 - - 43.0 - 48.0 50.0 - 50.0 50.0
3# Jon MOORE Bournemouth BMX Club S 232.5 232.5 50.0 - 50.0 - 41.5 45.0 46.0 - -
4# Damian MEAD Andover BMX Club S 197.5 197.5 38.5 34.5 - 49.5 - 34.5 40.5 - -
5 Anthony HOWELLS Knightwood BMX Club S 181.0 204.0 25.0 26.0 29.5 0 23.0 26.0 35.0 39.5 -
6 Mark LEWIS Runnymede Rockets S 169.0 190.5 33.0 - 21.5 34.0 23.0 22.5 22.5 34.0 -
7 Christopher CARTER Runnymede Rockets S 164.5 230.5 26.0 26.5 20.5 27.5 22.5 23.5 23.0 35.5 25.5
8# Keith WILSON Merton Saints BMX Club S 152.0 152.0 - 37.5 26.0 30.5 - - 25.5 32.5 -
9# Stephen HASSELL Bournemouth BMX Club S 143.0 143.0 - - 32.0 35.5 26.0 - 20.0 - 29.5
10# Sim JOHNSTON TNT BMX Club S 140.0 140.0 - 32.0 - 45.5 28.0 - - - 34.5
11# Zoltan BUDAY Hayes Hawks BMX Club S 134.0 134.0 - - - - - 39.0 49.0 - 46.0
12 Paul BRADSHAW Runnymede Rockets S 130.0 130.0 23.0 22.5 - 23.5 15.5 - 18.0 - 27.5
13# Nic PREECE Merton Saints BMX Club S 127.5 127.5 - - 34.5 43.5 20.5 29.0 - - -
14# Rhys TROTTER Bournemouth BMX Club S 126.0 126.0 - 45.5 - - - - 38.0 42.5 -
15# Richmond ROGERS TNT BMX Club S 122.5 122.5 46.0 37.0 39.5 - - - - - -
16# Josh BRADSHAW Runnymede Rockets S 121.0 121.0 - - - - 46.0 41.5 33.5 - -
17# Gary WILLATS Barking & Dagenham BMX Club (BADBMX) S 116.5 116.5 30.5 40.0 24.0 22.0 - - - - -
18# Adam BUDAY Hayes Hawks BMX Club S 112.5 112.5 - - 36.5 - 38.5 - - - 37.5
19# Andres Felipe GIRALDO FLOREZ Brixton BMX Club S 109.0 109.0 31.0 34.5 - - - - - - 43.5
20# James HORWOOD Runnymede Rockets S 99.0 99.0 - - - - 32.0 - 33.5 33.5 -
21# Jason LEWIS Brixton BMX Club S 97.5 97.5 - - - - 27.5 31.5 - - 38.5
22# Michael PINNOCK Peckham Challengers BMX Club S 82.5 82.5 - - - - - 24.5 26.5 - 31.5
23# Billy STUPPLE Barking & Dagenham BMX Club (BADBMX) S 77.0 77.0 20.5 - 17.5 - 19.5 19.5 - - -
24# Andrew WILLIAMS Gosport BMX Club S 75.0 75.0 17.0 23.0 18.0 - 17.0 - - - -
25# Owen DUHIG TNT BMX Club S 68.0 68.0 36.0 - - - 32.0 - - - -
26# Joe STUPPLE Barking & Dagenham BMX Club (BADBMX) S 66.0 66.0 40.5 - 25.5 - - - - - -
27# Nathan ABBOTT Bristol BMX Club SW 41.5 41.5 - - - - 41.5 - - - -
28# Rob JUANPERA Runnymede Rockets S 38.0 38.0 - - - 38.0 - - - - -
29# Owen BAXTER TNT BMX Club S 37.0 37.0 - - - - 16.0 19.0 - 2.0 -
30# Adrian WOODCOCK Runnymede Rockets S 27.5 27.5 27.5 - - - - - - - -
31# James CHRISTIE Andover BMX Club S 21.5 21.5 21.5 - - - - - - - -
32# Ben FERMOR Runnymede Rockets S 6.0 6.0 6.0 - - - - - - - -

* = not yet qualified, # = can't qualify. Must enter 6 of rounds 1-9 to qualify.
Best Of is Best 6 results from rounds 1-9

 

Regional Payback 26 Riders 3 Qualified
RANKNAMEGROUPTOTAL 
After 9 of 9 Rounds
RESULT POINTS
BEST OFRACE1
R1
2
R2
3
R3
4
R4
5
R5
6
R6
7
R7
8
R8
9
R9
1 Kye WHYTE Peckham Challengers BMX Club S 287.5 331.0 47.0 44.0 43.5 50.0 49.5 - - 47.5 49.5
2# Tian ISIDORE Peckham Challengers BMX Club S 223.5 223.5 - - - 43.5 46.0 - 45.0 45.5 43.5
3 Ashley BINNER Gosport BMX Club S 211.0 211.0 24.0 31.0 38.0 - - 35.0 41.5 - 41.5
4# Brynley SAVAGE Bournemouth BMX Club S 202.0 202.0 - - 34.5 33.0 - 45.5 49.5 39.5 -
5 Brandon FERMOR Peckham Challengers BMX Club S 194.5 219.5 31.5 25.0 30.0 27.5 40.0 31.5 0 - 34.0
6# Will SMITH Runnymede Rockets S 187.0 187.0 34.5 0 32.0 - - 41.0 - 42.0 37.5
7# Kieran BINNER Gosport BMX Club S 176.5 176.5 25.0 37.5 38.5 - 37.5 - 38.0 - -
8# Owen BAXTER TNT BMX Club S 160.5 160.5 20.5 38.5 26.0 - - 34.5 - 41.0 -
9# Billy LUCKHURST Runnymede Rockets S 151.0 151.0 48.0 48.5 - - 5.0 49.5 - - -
10# Darren UTTLEY JumpClub S 130.0 130.0 21.0 24.5 22.5 - - 28.0 - 34.0 -
11# William IWE Hayes Hawks BMX Club S 127.0 127.0 36.5 - 21.0 40.5 - - - 28.0 1.0
12# James HORWOOD Runnymede Rockets S 126.0 126.0 - 34.0 26.0 - - - 34.0 32.0 -
13# Alex BROWN Gosport BMX Club S 114.5 114.5 31.5 - 45.5 37.5 - - - - -
14# Zoltan BUDAY Hayes Hawks BMX Club S 95.0 95.0 26.0 31.5 - 37.5 - - - - -
15# Bailey RIDGE-DAVIS Peckham Challengers BMX Club S 82.5 82.5 - - 48.0 33.0 - - - 1.5 -
16# Harvey HUTSON Peckham Challengers BMX Club S 67.5 67.5 43.5 - 22.5 - - - - 1.5 -
17# Ryan STACK Guest 47.0 47.0 - 47.0 - - - - - - -
18# Carlos VASQUEZ Peckham Challengers BMX Club S 38.0 38.0 38.0 - - - - - - - -
19# Luke MCNAB Hayes Hawks BMX Club S 36.5 36.5 - - - 36.5 - - - - -
20# Rhys DEANS Gosport BMX Club S 32.5 32.5 - - - - - - - - 32.5
21# Rhys TROTTER Bournemouth BMX Club S 28.5 28.5 - - - - - - - 28.5 -
22# Charlotte GREEN Guest 25.0 25.0 - 25.0 - - - - - - -
23# Owen DUHIG TNT BMX Club S 24.0 24.0 - - - - - 24.0 - - -
24# Joe STUPPLE Barking & Dagenham BMX Club (BADBMX) S 1.5 1.5 - - - - 1.5 - - - -
=25# Jordan FERMOR Runnymede Rockets S 1.0 1.0 1.0 - - - - - - - -
=25# Scott WATERHOUSE Runnymede Rockets S 1.0 1.0 - 1.0 - - - - - - -

* = not yet qualified, # = can't qualify. Must enter 6 of rounds 1-9 to qualify.
Best Of is Best 6 results from rounds 1-9

 

Championship Women (17+) 15 Riders 4 Qualified
RANKNAMEGROUPTOTAL 
After 9 of 9 Rounds
RESULT POINTS
BEST OFRACE1
R1
2
R2
3
R3
4
R4
5
R5
6
R6
7
R7
8
R8
9
R9
1 Megan DUHIG TNT BMX Club S 268.0 268.0 38.0 39.5 47.0 50.0 - - - 43.5 50.0
2 Silvi VARGAS Peckham Challengers BMX Club S 262.5 262.5 46.0 42.0 41.5 - - 50.0 - 38.0 45.0
3 Tabitha RENDALL Club Cyclopark S 228.5 250.0 - 21.5 29.5 35.0 - 40.0 45.0 37.5 41.5
4 Lucy LUCKHURST Runnymede Rockets S 193.0 193.0 33.5 31.5 31.0 45.5 50.0 1.5 - - -
5# Kim BATSFORD JumpClub S 164.5 164.5 40.0 36.0 - 40.5 - 45.5 - - 2.5
6# Sky NORRIS Peckham Challengers BMX Club S 93.0 93.0 48.5 - 44.5 - - - - - -
7# Anita WONG Hayes Hawks BMX Club S 91.5 91.5 31.5 26.5 - 33.5 - - - - -
8# Katy RANKIN Knightwood BMX Club S 86.5 86.5 28.0 29.0 27.0 - 2.5 - - - -
9# Abi ROBERTS Runnymede Rockets S 84.5 84.5 - 46.0 38.5 - - - - - -
=10# Lauren STACK Guest 50.0 50.0 - 50.0 - - - - - - -
=10# Izzy POPE Bournemouth BMX Club S 50.0 50.0 - - - - - - - 50.0 -
12# Elle JUNKER Gosport BMX Club S 46.0 46.0 - - - - - - - 46.0 -
13# Emily THOMPSON Guest 38.0 38.0 - - - - - - 38.0 - -
14# Olivia BLEVINS Guest 38.0 38.0 - 38.0 - - - - - - -
15# Chloe PAINTER Runnymede Rockets S 24.5 24.5 - 24.5 - - - - - - -

* = not yet qualified, # = can't qualify. Must enter 6 of rounds 1-9 to qualify.
Best Of is Best 6 results from rounds 1-9


Top of Report