South Region BMX, site logo.
Home
New for 2019 - Transponders Q&A
South Region 'Getting Started in BMX Racing' Booklet
South BMX Race Regulations 2018
South Region Rider Rankings 2018
2018 Regional Club rankings
Race day Online
RSR - Regional School of Racing
Blog
Contact Us
South Points Table
South BMX Constitution
South Region Clubs
Guestbook

tnt

                     
                     
                     
                     
  6 & Under Mixed 6 Riders 0 Qualified
  RANK NAME GROUP TOTAL  RESULT POINTS
  After 5 of 6 Rounds
  BEST OF RACE 1 2 3 4 5
  R1 R2 R3 R4 R5
  1 Alex BOUGHTON Greenwich BMX S 129.5 129.5 41.5 38 50 x  
  2 Rocco DAVIS TNT BMX Club S 90.5 90.5 45 45.5 x x  
  3= Jason SCHOFIELD TNT BMX Club S 50 50 50 0 x x  
  3= Ignacy LOREK Merton Saints BMX Club S 50 50 - 50 x x  
  5 Poppy BISHOP Club Cyclopark S 45.5 45.5 - - x 45.5  
  6 Louis FRIEND TNT BMX Club S 5 5 5 - x -  
                     
                     
  7 & 8 Mixed 10 Riders 0 Qualified
  RANK NAME GROUP TOTAL  RESULT POINTS
  After 5 of 6 Rounds
  BEST OF RACE 1 2 3 4 5
  R1 R2 R3 R4 R5
  1 Nataniel TONSKI Peckham Challengers BMX Club S 186 186 45.5 45.5 45 50  
  2 Ollie ORR Bexhill Burners BMX Club S 126.5 126.5 41 - 40 45.5  
  3 William MORRIS Guest 121.5 121.5 30.5 - 50 41  
  4 Oscar DAVIS TNT BMX Club S 100 100 50 50 x -  
  5 Robin MATERN-ALONSO Peckham Challengers BMX Club S 78.5 78.5 37.5 41 x -  
  6 Zac SMITH TNT BMX Club S 37.5 37.5 - 37.5 x -  
  7= Dylan KENDALL TNT BMX Club S 34 34 34 - x -  
  7= George HAINES Merton Saints BMX Club S 34 34 - 34   -  
  9 Sonny DULY Bexhill Burners BMX Club S 0 0 - 0 x -  
  Jump Club  
                     
                     
  9 & 10 Mixed 19 Riders 0 Qualified
  RANK NAME GROUP TOTAL  RESULT POINTS
  After 5 of 6 Rounds
  BEST OF RACE 1 2 3 4 5
  R1 R2 R3 R4 R5
  1 Davin-Orian NGATCHOU Peckham Challengers BMX Club S 168 168 43.5 34.5 40 50  
  2 Zachary TIER Bexhill Burners BMX Club S 157 157 31 40 45 41  
  Jump Club
  3 Ben LONGLEY TNT BMX Club S 142 142 46 46 50 -  
  4 William FRIEND TNT BMX Club S 121.5 121.5 34 30 20 37.5  
  5 Sam ORR TNT BMX Club S 113.5 113.5 32 - 35 46.5  
  6 Ronnie BARKER TNT BMX Club S 113 113 24 25 30 34  
  7 Dara BUSBRIDGE Club Cyclopark S 77 77 39.5 37.5 x -  
  8 Thomas BARKER TNT BMX Club S 68 68 36 32 x -  
  9 Devon STANLEY TNT BMX Club S 66 66 21.5 19.5 x 25  
  10 Benjamin MORRIS Guest 100.5 100.5 27 - 40 33.5  
  11 Oliver KENDALL TNT BMX Club S 50 50 50 - x -  
  12 Elijah BANTON Peckham Challengers BMX Club S 49.5 49.5 - 49.5 x -  
  13 Hannah TEETON Hayes Hawks BMX Club S 48.5 48.5 - 21.5 x 27  
  14 Alexander THOMAS Peckham Challengers BMX Club S 47 47 - 22 25 -  
  15 Tate KITSON Hayes Hawks BMX Club S 42 42 - 42 x -  
  16 Monty ZNAK Peckham Challengers BMX Club S 40 40 - - x 40  
  17 Aaron HIGGINS Peckham Challengers BMX Club S 29.5 29.5 - - x 29.5  
  18 Emily TEETON Hayes Hawks BMX Club S 27.5 27.5 - 27.5 x -  
  19 Anya MATERN-ALONSO Peckham Challengers BMX Club S 23.5 23.5 23.5 - x -  
                     
                     
  11 & 12 Mixed 23 Riders 0 Qualified
  RANK NAME GROUP TOTAL  RESULT POINTS
  After 5 of 6 Rounds
  BEST OF RACE 1 2 3 4 5
  R1 R2 R3 R4 R5
  1 Lewis FLETCHER TNT BMX Club S 187.5 187.5 50 48 40 49.5 -
  2 Jude GREEN TNT BMX Club S 157.5 157.5 40 42.5 30 45 -
  3 Ike DULY Bexhill Burners BMX Club S 155.5 155.5 35 32.5 45 43 -
  4 Lewis LONGLEY TNT BMX Club S 142.5 142.5 46.5 46 50 - -
  5 Reuben SMITH TNT BMX Club S 111 111 33 25 15 38 -
  6 Danny Jake MONFORTE Peckham Challengers BMX Club S 93 93 25 33 35 - -
  7 Joshua SIMPSON-JACOBS Peckham Challengers BMX Club S 83.5 83.5 22 21 10 30.5 -
  8 Ted HEBDEN TNT BMX Club S 65 65 - 26   39 -
  9 Rossi OBRIEN TNT BMX Club S 55 55 - 30   - -
  THRILL FACTORY UK 25
  10 Lamin AKERELE Peckham Challengers BMX Club S 41.5 41.5 - 21.5 20 - -
  11 Kei KEMP Runnymede Rockets S 41 41 41 -   - -
  12 Oliver KENDALL TNT BMX Club S 41 41 - 41   - -
  13 Shani HARRIS-SHERWOOD Peckham Challengers BMX Club S 36.5 36.5 36.5 -   - -
  14 Ewan MUNDAY TNT BMX Club S 36 36 - 36   - -
  Thrill UK  
  15 Dexter GAMBE Peckham Challengers BMX Club S 34 34 - -   34 -
  16 Joe SMITH Bexhill Burners BMX Club S 33 33 - -   33 -
  17 Chay YOUNG Hayes Hawks BMX Club S 29 29 29 -   - -
  18 Kieran WOOD Bexhill Burners BMX Club S 27 27 - -   27 -
  19 Jake SCHOFIELD TNT BMX Club S 26 26 26 0   - -
  20 Harrison SCHOFIELD TNT BMX Club S 21.5 21.5 21.5 -   - -
  21 Shannon TOBIN Hayes Hawks BMX Club S 20.5 20.5 20.5 -   - -
  22 Harrison DAVIS TNT BMX Club S 2.5 2.5 - 2.5   - -
  T.N.T.  
                     
                     
  13 & 14 Mixed 14 Riders 0 Qualified
  RANK NAME GROUP TOTAL  RESULT POINTS
  After 5 of 6 Rounds
  BEST OF RACE 1 2 3 4 5
  R1 R2 R3 R4 R5
  1 Martin-Yohan NGATCHOU Peckham Challengers BMX Club S 144 144 37.5 35 35 36.5 -
  2 Robert HEAD Hayes Hawks BMX Club S 139.5 139.5 - 49 45 45.5 -
  3 Liam MILLS TNT BMX Club S 123 123 45.5 37.5 40 - -
  4 Joseph HARRIS Braintree BMX Club e 91 91 - - 50 41 -
  5= Shaun TOBIN Hayes Hawks BMX Club S 50 50 50 -   - -
  5= Finley JACKSON Merton Saints BMX Club S 50 50 - -   50 -
  7 Kana BUSBRIDGE Club Cyclopark S 44 44 - 44   - -
  8 Lucy MUNDAY TNT BMX Club S 42 42 - 42   - -
  Thrill UK  
  9 Callum BRISTOW Peckham Challengers BMX Club S 41 41 41 -   - -
  10 Aslan URUL Guest 35 35 - -   35 -
  11 Dylan DRUMMOND Peckham Challengers BMX Club S 34 34 34 -   - -
  12 Owen DUCKWORTH TNT BMX Club S 31 31 - 31   - -
  13= Zack JESSUP Hayes Hawks BMX Club S 30.5 30.5 30.5 -   - -
  13= Finn MACARTHUR Guest 30.5 30.5 - -   30.5 -
                     
                     
  15 PLUS MIXED 17 Riders 0 Qualified
  RANK NAME GROUP TOTAL  RESULT POINTS
  After 5 of 6 Rounds
  BEST OF RACE 1 2 3 4 5
  R1 R2 R3 R4 R5
  1 Lee ROBINSON TNT BMX Club S 145.5 145.5 49.5 50   46 -
  2 Joshuah WERNER TNT BMX Club S 124.5 124.5 - 42.5   37 -
  Ice Bikes UK 45
  3 Gary O'BRIEN TNT BMX Club S 96.5 96.5 - 46.5   - -
  Thrill UK 50
  4 Nick OATEN TNT BMX Club S 96 96 46 -   50 -
  Thrill UK  
  5 Molly NICE Merton Saints BMX Club S 79.5 79.5 - 39.5 45 - -
  6 Lewis DUCKWORTH TNT BMX Club S 75.5 75.5 - 35.5 40 - -
  7= Richard PENNEY Bexhill Burners BMX Club S 71 71 39.5 -   31.5 -
  7= Max HENDERSON-GOODFELLOW Merton Saints BMX Club S 71 71 37.5 33.5   - -
  9 Tai SULEYMAN Hackney BMX S 43.5 43.5 - -   43.5 -
  10 Meeshaq MALONE Hackney BMX S 39 39 - -   39 -
  Storm  
  11 Jack MOWAT TNT BMX Club S 35 35 - 35   - -
  12= Connor BLYTH Guest 33.5 33.5 33.5 -   - -
  DC CYCLES  
  12= Nathan KONGGUTONG Hackney BMX S 33.5 33.5 - -   33.5 -
  Storm  
  14 Megan DUHIG TNT BMX Club S 32 32 32 -   - -
  15 Kamil SULEYMAN Hackney BMX S 27.5 27.5 - -   27.5 -
  Storm  
  16 Oliver WATERS Guest 25 25 - -   25 -
  17 Leo CHATFIELD Bexhill Burners BMX Club S 23 23 - -   23 -
                     
                     
  30 PLUS MIXED 2 Riders 0 Qualified
  RANK NAME GROUP TOTAL  RESULT POINTS
  After 5 of 6 Rounds
  BEST OF RACE 1 2 3 4 5
  R1 R2 R3 R4 R5
  1# Paul SCHOFIELD TNT BMX Club S 50 50 50 0 x - -
  2# Darren UTTLEY Bexhill Burners BMX Club S 47.5 47.5 - - x 47.5 -
                     
                     
  40 PLUS MIXED 5 Riders 0 Qualified
  RANK NAME GROUP TOTAL  RESULT POINTS
  After 5 of 6 Rounds
  BEST OF RACE 1 2 3 4 5
  R1 R2 R3 R4 R5
  1 Glyn FRIEND TNT BMX Club S 182.5 182.5 47 46 50 39.5 -
  2 Paul MOUNSEY Guest 116.5 116.5 36.5 -   35 -
  Ice Bikes UK 45
  3 Myles GAULT Runnymede Rockets S 81.5 81.5 40 41.5   - -
  4 Phil BEER Hersden Harriers BMX Racing Club S 44.5 44.5 44.5 -   - -
  5 Sergio FERNANDES Merton Saints BMX Club S 44 44 - -   44 -
  Retro Racing